Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

12 Niemców pracuje na jednego imigranta. Gigantyczne koszty utrzymania przybyszów


Koszty utrzymania imigrantów sięgają rocznie 30 miliardów euro. Oznacza, to, że na 1 przybysza trzeba przeznaczyć pieniądze z podatków płaconych przez 12 Niemców.

Od 2015 roku 1,7 miliona imigrantów złożyło wnioski o przyznanie azylu. Agencja Reutersa powołując się na niemieckie źródła rządowe podawała, iż imigranci będą kosztować Niemcy  w ciągu 4 lat blisko 94 miliardy euro.

Magazyn „Der Spiegel” pisał, iż obejmują utrzymanie i integrację. Do 2020 roku 26 miliardów zostanie wydane na zasiłki dla bezrobotnych imigrantów, 6 miliardów na kursy nauki języka, a 4,6 miliard na pomoc w znalezieniu im pracy. Roczne koszty sięgać będą ponad 20 miliardów, by w roku 2020 sięgnąć 30 miliardów. Niemcy szacują, że imigrant potrzebuje 5 lat, by zacząć pracować i samemu się utrzymywać.

Gerd Müller minister ds. współpracy i rozwoju twierdzi, że wydatki sięgają 30 miliardów już teraz. To oznacza, że koszt utrzymania jednego imigranta wynosi około 2500 euro miesięcznie. Przy średnich zarobkach na poziomie 3 tys euro potrzeba zebrać podatki od co najmniej 12 osób, by otrzymać pieniądze potrzebne na utrzymanie jednego imigranta.

Jeszcze większe wydatki związane są z nieletnimi przybyszami. Ich utrzymanie wynosi około 5 tys euro miesięcznie.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com