Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

A jednak! Jest decyzja PiS ws. wyborów prezydenckich


Jarosław Kaczyński podjął historyczną decyzję, na którą wyczekiwały dziesiątki milionów Polaków. Wybory prezydenckie już za 2 lata, a wszyscy zastanawiają się, kto tym razem powalczy o urząd głowy państwa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że Andrzej Duda może być zagrożony. Jednak fakty są takie, że kolejne jego konflikty z kierownictwem PiS doprowadziły do sytuacji, w której można sądzić, że obecny prezydent nie uzyska poparcia PiS w wyborach prezydenckich w 2020 r. 

Notowania Dudy u Kaczyńskiego nie były najlepsze szczególnie, gdy ten wprowadzał swoje wizje podczas wymiany sędziów Sądu Najwyższego. Teraz Jarosław Kaczyński, jak sam przyznaje w rozmowie z dziennikarzami “Sieci”, zastanawia się.

Nawet po masie spięć i nieporozumień na linii prezydent-PiS, lider partii rządzącej czuje, że warto by dać Dudzie kolejną szansę. Ma jednak pewne wątpliwości i dzieli się nimi w najnowszym wywiadzie. 

Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii – powiedział Kaczyński w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Sieci”.

Jarosław Kaczyński zdecydował. Co na to Andrzej Duda? 

W sondażu wykonanym przez Instytut Badań Pollster na początku czerwca, większość Polaków chce, aby PiS wybrało Andrzeja Dudę w kolejnych wyborach. Według pytanych Duda nadal jest najlepszym kandydatem na prezydenta, i to jego darzą największym zaufaniem.

Co na to sam prezydent? W wywiadzie z „Super Expressem” odpowiedział: „Realizujemy pięcioletnią, obecną kadencję. Na tym się dziś koncentrujemy.” Faktem jest jednak, że spora część wyborców Prawa i Sprawiedliwości poczuła podświadomą niechęć do obecnego prezydenta. Wszystko to dlatego, że stał się hamulcowym przy wielu ważnych decyzjach PiS. 

Artykuł A jednak! Jest decyzja PiS ws. wyborów prezydenckich pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl