Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Afera na Mundialu. Niemcy ujawnili szokujące zdjęcie, Rosja się tłumaczy!


O piłkarskim Mundialu, który wciąż trwa w Rosji, właśnie zrobiło się jeszcze głośniej. Niestety, nie ze względu na widowiskowe akcje na boisku. Rosjanie muszą się gęsto tłumaczyć po tym, jak niemiecki dziennik ujawnił szokujące zdjęcie. Doping na Mundialu, a właściwie środki antydopingowe, są absolutnie zakazane. 

Rosjanie już od 1/8 finału są podejrzewani o stosowanie środków dopingowych. Piłkarze “Sbornej” biegali po boisku niezmordowani. Dopiero w dogrywkach widać było po nich zmęczenie. Faktem jest jednak, że w regulaminowym czasie szokowali rywali wytrzymałością. Doping na Mundialu? To nie jest teoria spiskowa.

Wielu dziwiło się, że gospodarze – bez najmniejszej pomocy sędziów – otarli się o półfinał mistrzostw świata. Odprawili z kwitkiem między innymi Hiszpanów, a później o mały włos nie wyeliminowali Chorwacji. Wcześniej w grupie rozgromili 5-0 Arabię Saudyjską, a Egipt ograli 3-1. Na koniec przegrali 0-3 z Urugwajem, ale już wówczas mieli pewne wyjście z grupy. Ich dyspozycja fizyczna była doprawdy imponująca.

Choć początkowo gospodarze turnieju zapewniali, że nie stosują żadnych “wspomagaczy”, to prawda w końcu wyszła na jaw. Wszystko to za sprawą dziennikarzy niemieckiego “Bilda”, którzy wychwycili bardzo, ale to bardzo interesujący kadr. 

Rosja – doping na Mundialu? Co wdychał Gołowin?

Znakomitej dyspozycji rosyjskich piłkarzy postanowili się przyjrzeć Niemcy. Dziennik „Bild” zwrócił uwagę na zdjęcie jednego z reprezentantów. Widać na nim jak Aleksandr Gołowin trzyma dłoń przy ustach, tak jakby wdychał coś przez nos.

Dziennikarze informują, że kamery zarejestrowały podobne zachowanie u innych piłkarzy przed drugą połową meczów z Hiszpanią i Chorwacją. To oczywiście od razu wzbudziło podejrzenia i zrodziło domysły. Oczywiście pierwszą myślą, jaka przyszła do głowy dziennikarzom i kibicom była teoria o amfetaminie. Jak wiadomo, ten narkotyk poprawia wydolność i niemal niweluje uczucie zmęczenia. 

Rzecznik Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej bagatelizuje sprawę. W rozmowie z „Bildem” miał przyznać, że piłkarze wąchali chusteczkę nasączoną amoniakiem. Wdychanie tego związku chemicznego nie jest zabronione. Dziennikarze zauważyli jednak, że takie zachowanie wywołuje kontrowersje.

Zdaniem ekspertów, piłkarze, którzy wdychają amoniak mogą mieć lepszą wydolność. I właśnie tym elementem Rosjanie zaskakiwali swoich rywali….

źródło: Bild, wmeritum.pl

Artykuł Afera na Mundialu. Niemcy ujawnili szokujące zdjęcie, Rosja się tłumaczy! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl