Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 18, 2018

Alarm w całej Polsce! Eksperci ostrzegają, lepiej zostańcie w domach


Eksperci nie mają wątpliwości, ta środa nie będzie bezpieczna. Radzą, by Polacy pozostali w domach. Jak się okazuje, szykuje się nagła zmiana aury, która nie tylko zniszczy wakacyjne plany. Zmieniająca się pogoda może realnie zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu Polaków.

Choć dalej jest ciepło, a miejscami upalnie, chmury przysłoniły większość Polski. Najcieplej jest na Mazowszu, Podkarpaciu i w Małopolsce, gdzie temperatura trzyma się wysoko – termometry wskazują kolejno po 25°, 28° i 27°. Sielska, wydawałoby się, pogoda, nie oznacza jednak, że te tereny Polski są wolne od nagłych zmian pogodowych, które mogą przynieść zniszczenie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w Polsce wystąpić mogą burze, porywiste wiatry do 90km/h, trąby powietrzne, oraz ulewne, gwałtowne opady deszczu. Jak podaje IMiGW, jeśli nie ma ptorzeby wychodzenia z domu, zwłaszcza wieczorem, lepiej tego nie robić.

ZOBACZ TAKŻE: Europa w szoku. Adam Nawałka obejmie silną reprezentację!

Pogoda zniszczy wakacyjne plany

IMiGW wszczęło alarm szczególnie dla województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego. To połowa kraju, która ogarnięta będzie najbardziej niszczycielskimi zjawiskami atmosferycznymi.

Eksperci ostrzegają jednak, że zniszczone plany wakacyjne to jedynie wierzchołek góry lodowej. Tak niszczycielska pogoda może bowiem wyrządzić znacznie więcej szkód. Żeby tego było mało, z prognoz wynika, że tego typu aura nie opuści nas przez kolejnych kilka dni.

źródło: wp.pl

Artykuł Alarm w całej Polsce! Eksperci ostrzegają, lepiej zostańcie w domach pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl