Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 18, 2018

Ambasador Francji pochwalił Orbana za radzenie sobie z imigrantami. Macron kazał go natychmiast zwolnić


Francuski ambasador na Węgrzech pochwalił w poufnej notatce politykę migracyjną premiera Węgier Victora Orbana. Gdy notatka została upubliczniona, prezydent Francji zdecydował się go natychmiastowo zwolnić.

Jak pisze w poniedziałek Reuters, w poufnej notatce datowanej na 18 czerwca, która była adresowana do kancelarii Macrona i została opublikowana przez internetowy portal śledczy Mediapart, francuski ambasador Eric Fournier napisał, że Węgry „są wzorem”, jeśli chodzi o radzenie sobie z migrantami oraz, że oskarżenia Orbana o populizm to wymysły mediów.

Dyplomata napisał także, że francuskie media, oskarżając Węgry o antysemityzm, starały się odwrócić uwagę od „prawdziwego antysemityzmu”, który wyrażają „muzułmanie we Francji i Niemczech”.

Sam prezydent Francji przekonuje, że nie zgadza się z treścią notatki. Macron dodał, że polityka Francji jest odmienna od stanowiska Fourniera i polecił zwolnienie Fourniera, na jego miejsce przyjdzie Pascale Andreani. Z kolei jak informują francuskie władze Fournierowi zostaną teraz powierzone „inne obowiązki”.

Artykuł Ambasador Francji pochwalił Orbana za radzenie sobie z imigrantami. Macron kazał go natychmiast zwolnić pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl