Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Ambasador pochwalił politykę Orbana i Polski. Macron natychmiast się go pozbył


Francja bez wątpienia nie jest obecnie sojusznikiem ani Polski ani Węgier. Kraj, który rządzony jest przez Emmanuela Macrona, może zasłaniać się etykietą i ugłaskiwaniem. Wszyscy zdają sobie sprawę jednak z tego, jak bardzo fałszywa i agresywna wobec prawicowych rządów jest Francja. Widać to chociażby po tym, co się stało z ambasadorem na Węgrzech. Viktor Orban i Polska we Francji są na cenzurowanym.

O całej sprawie donosi brytyjska agencja informacyjna Reuters. Pospieszna dymisja i nominacja nowego ambasadora Francji na Węgrzech najlepiej oddaje klimat zakłamania, jaki panuje we Francji. Wystarczyło bowiem, by dotychczasowy ambasador we Francji pochwalił politykę migracyjną Orbana i Polski, by pożegnał się ze stanowiskiem.

Tajna notatka datowana na 18 czerwca napisana przez Erica Fourniera zawiera bardzo pochlebne słowa na temat polityki migracyjnej Węgier i Polski. Jak napisał w niej były już ambasador na Węgrzech, Viktor Orban wobec migrantów prowadzi politykę „wzorową”. Zganił też francuskie media, które pisząc o antysemityzmie na Węgrzech miały „starać się odwrócić widmo antysemityzmu, który sieją muzułmanie we Francji i w Niemczech”.

ZOBACZ TAKŻE: Jest nowy kandydat za Adama Nawałkę. To będzie prawdziwy HIT!

Viktor Orban i Polska na cenzurowanym

Notatka wyciekła jednak do mediów, które zaczęły się o sprawie rozpisywać. Tak pochlebne słowa o polityce migracyjnej państw Grupy Wyszehradzkiej nie mogły przejść bez reakcji francuskiego prezydenta. Ten postanowił ukarać krnąbrnego ambasadora, który nie myśli w ten sam sposób, co prezydent Francuzów.

Eric Fournier od soboty nie jest już ambasadorem Francji na Węgrzech. Od niedzieli funkcje ambasadora przejęła za niego Pascale Andreani. Jak powiedział o notatce prezydent Macron, „nie podziela poglądów ambasadora, którego poglądy nie wyrażają zdania Francji”.

Tak więc właśnie wygląda wolność słowa we Francji, której władza za nic ma to, że można mieć inne zdanie w kwestiach politycznych. Teraz bez wątpienia ludzie, którzy zasiadają w aparacie władzy, ale mają inne spojrzenie na politykę w Europie będą siedzieć jak myszy pod miotłą. Macron jedną dymisją zamknął im usta.

źródło: interia.pl

Artykuł Ambasador pochwalił politykę Orbana i Polski. Macron natychmiast się go pozbył pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl