Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Awantura w Parlamencie Europejskim o Janusza Korwin-Mikkego! „Pan demonstracyjnie złamał prawo i powinien podać się do dymisji” [VIDEO]


Awantura w Parlamencie Europejskim o Janusza Korwin Mikkego! Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w trakcie debaty odpowiadał na zarzuty związane z ukaraniem polskiego europosła, prezesa partii Wolność.

Jak informuje Dobromir Sośnierz w trakcie debaty w Parlamencie Europejskim, przewodniczący Antonio Tajani odpowiedział na zarzuty pod swoim adresem, dotyczące bezczelnego cenzurowania polskiego europosła – Janusza Korwin-Mikkego.

Prezesa partii Wolność ukarano za wypowiedź, która padła podczas debaty dotyczącej nierówności w zarobkach kobiet i mężczyzn. Janusz Korwin-Mikke wyraził wówczas pogląd, że kobiety zarabiają mniej, dlatego że są słabsze i mniej inteligentne.

Czytaj też: Nie ma cwaniaka na Polaka! Prosty sposób na obejście nocnego zakazu handlu alkoholem

„Ukarałem Korwin-Mikkego, bo obraził kobiety, bo dyskryminuje ludzi ze względu na kolor skóry. Szanuję obywateli Polski” – mówił Tajani, podkreślając, że kara jaką nałożono na Korwin-Mikkego nie miała nic wspólnego z jego pochodzeniem.

„Mógłby być Francuzem, Luksemburczykiem, ale nie akceptuję takich stwierdzeń” – dodał Tajani.

Te słowa przewodniczącego PE to odpowiedź na zarzuty ze strony europosła prof. Ryszarda Legutko. Głos zabrał jeszcze Dobromir Sośnierz, niezrzeszony poseł PE, który zastąpił Korwin-Mikkego.

„Pan demonstracyjnie złamał prawo, powinien się pan podać do dymisji” – mówił Sośnierz.

„Polski poseł został tutaj niesłusznie prześladowany i nie może być tak, że nikt za to nie odpowiada! Muszą tu spaść głowy!” – dodawał.

Polityk tłumaczył, że poseł Korwin-Mikke na podstawie swojego mandatu miał prawo wyrażać swoje poglądy i nie powinien za to być karanym.

Czytaj też: Totalne upokorzenie kobiet. Po raz pierwszy w historii zmiennopłciowiec będzie reprezentował kraj na konkursie piękności [FOTO/VIDEO]

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com