Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Boniek nie zdołał tego ukryć. Wiemy, kto zastąpi Nawałkę


Fala krytyki wylała się na selekcjonera Adama Nawałkę i jego piłkarzy. Zwłaszcza po drugim meczu na Mundialu, w którym ulegli Kolumbii aż 0-3. Umowa trenera Nawałki z Polskim Związkiem Piłki nożnej dobiegła końca, więc rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto obejmie stanowisko selekcjonera drużyny narodowej. Zdaje się, że już wiadomo, kto zastąpi Nawałkę.

Oczekiwania były ogromne, ale mundialowej klątwy nie udało się przerwać. Polacy, jak w 2002 i 2006 roku, pożegnają się z mistrzostwami świata już po trzech meczach grupowych. Z reprezentacją pożegna się z kolei Adam Nawałka. 

Nie będzie przedłużenia umowy trenera Adama Nawałki z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Selekcjoner, jak sam twierdzi, w ciągu ostatnich 4 lat robił co mógł. Były sukcesy i piękne chwile, jednak wszystko zwieńczyła mundialowa klęska. 

Kto zastąpi Nawałkę?

Polscy kibice podzielili się teraz na dwie frakcje. Dla jednych jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie zagranicznego trenera. Inni z kolei opowiadają się za postawieniem, po raz czwarty z rzędu, na Polaka. 

I wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że po raz kolejny nasz rodak zostanie selekcjonerem. Choć pojawiają się wielkie zachodnie nazwiska, jak Arsene Wenger czy Zinedine Zidane, to bukmacherzy największe szanse dają Polakowi. Człowiek, który już w najbliższych tygodniach miałby przejąć polską kadrę, od lat pracuje w polskiej Ekstraklasie. 

Mowa o Michale Probierzu, uznawanym za najzdolniejszego polskiego trenera młodego pokolenia. LV Bet przygotował listę trenerów, którzy mają szansę przejąć stery po Nawałce, zaraz po tym jak wrócić z kadrą do Polski. Faworytem Michał Probierz, kurs na niego wynosi 3. To aktualny szkoleniowiec Cracovii, pracował między innymi dla Jagiellonii Białystok, Arisu Saloniki, Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, ŁKS-u czy Widzewa Łódź.

Bukmacherzy wierzą też w kandydaturę Jacka Magiery. Aktualnie pracuje z reprezentacją Polski do lat 20. Wcześniej, trenerskie szlify zdobywał w Legii Warszawa, do której sztabu szkoleniowego dołączył w 2006 roku. W międzyczasie miał epizod w Zagłębiu Sosnowiec. W latach 2016-17 był pierwszym trenerem „stołecznych”. To właśnie pod jego wodzą Legioniści zremisowali z Realem Madryt 3-3.

Nie od dziś wiadomo, że prezes PZPN Zbigniew Boniek bardzo ceni Michała Probierza. Wszystko wskazuje zatem na to, że – choć Boniek zapewnia, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły – to właśnie ten trener zostanie selekcjonerem. 

Artykuł Boniek nie zdołał tego ukryć. Wiemy, kto zastąpi Nawałkę pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl