Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

Cała prawda! Lewandowski zdradza, dlaczego odpadliśmy z mistrzostw


Miliony Polaków co najmniej od ubiegłego wtorku zastanawiały się, co stało się z naszą reprezentacją. Dlaczego drużyna, która w eliminacjach i na mistrzostwach Europy dwa lata temu potrafiła wygrać praktycznie z każdym, dziś wygląda gorzej niż ekipy z Egiptu czy Iranu. Robert Lewandowski o Mundialu, tak fatalnie rozpoczętym przez reprezentację Polski, mówi m.in. w rozmowie z niemieckim „Bildem”. 

Gigantyczne rozczarowanie, rozgoryczenie i masa hejtu – to wszystko warzy się teraz w kotle publicznej dyskusji. Największa krytyka spadła oczywiście na naszych najbardziej znanych zawodników, na których liczyliśmy szczególnie.

Na czele Robert Lewandowski, który – w marzeniach największych optymistów – miał powalczyć o tytuł króla strzelców imprezy. Liczyliśmy też na Wojciecha Szczęsnego, który miał ratować nas w trudnych sytuacjach i być wsparciem dla obrońców. Grosicki miał brylować na skrzydle, a Krychowiak detronizować ataki rywali już w okolicach koła środkowego. Przełamać miał się, tak jak na Euro 2016, Arek Milik. 

Robert Lewandowski o Mundialu

Niestety nasze wyobrażenia odeszły w niepamięć już po pierwszym meczu z Senegalem. Co prawda nadzieje przed Kolumbią były, ale już tylko iluzoryczne. Ekipa z Ameryki Południowej rozniosła biało-czerwonych, a w czwartek z Japonią zagramy już tylko o honor. Choć niektórzy i tak twierdzą, że nawet jeśli wygramy, to po takim blamażu honoru nie zachowamy.

Nasi reprezentanci mieli problem, by na gorąco klarownie wyjaśnić, co się stało. Robert Lewandowski twierdził, że po prostu pewnego poziomu sportowego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Jednak ta wypowiedź została udzielona na pierwszej konferencji prasowej po meczu. Na chłodno kapitan naszej drużyny narodowej przedstawia więcej konkretów.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski już po niedzielnym meczu mówił, że polskiej drużynie zabrakło jakości. Ten tok myślenia kontynuował w poniedziałek na konferencji prasowej, gdzie sugerował, że reprezentacja dała z siebie wszystko. Wielu dziennikarzy – w tym z Niemiec – odebrało jego słowa jako krytykę kolegów z drużyny.

Nie miałem zamiaru negatywnie mówić o kolegach z kadry. Źle mnie zrozumiano. Zawsze wspieram trenera i piłkarzy tej reprezentacji i nigdy nie mówię o nich niczego negatywnego – stwierdził Lewandowski w rozmowie z dziennikiem „Bild”.

Gdy wreszcie zapytano go „no to skoro wszyscy byli okej, to co się naprawdę stało?”, Lewandowski przypomniał o wielu kontuzjach w polskiej kadrze tuż przed mundialem. – To dlatego odpadliśmy – mówił. Dodał też, że wielu zawodnikom z podstawowego składu reprezentacji Polski zabrakło regularnej gry w klubach przed mistrzostwami.

Robert Lewandowski o Mundialu mówi, choć impreza jeszcze trwa, w tonie podsumowującym. Nie ulega wątpliwości, że najbardziej podłamała drużynę kontuzja Kamila Glika tuż przed wylotem do Rosji. Nasz podstawowy obrońca stanowił nie tylko filar defensywy, ale i pełnił rolę niemalże drugiego kapitana . Drużyna dosłownie posypała nam się tuż przed Mundialem, w dodatku wielu piłkarzom brakowało rytmu meczowego. To nie mogło się inaczej skończyć.

Artykuł Cała prawda! Lewandowski zdradza, dlaczego odpadliśmy z mistrzostw pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl