Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Cała sala ryknęła śmiechem! Nawałka bezlitosny dla dziennikarza TVN-u


Jest głośna konferencja prasowa reprezentacji, są dziennikarze TVN-u. To już żelazna reguła, że gdy oczy milionów Polaków są zwrócone na jakieś wydarzenie, to dziennikarze z Wiertniczej wyskakują ze swoimi politycznymi fobiami. Adam Nawałka odchodzi – to miał być temat numer jeden po dzisiejszym spotkaniu przedstawicieli PZPN z dziennikarzami. I jest, jednak równie popularne staje się pytanie zadane przez Jakuba Sobieniowskiego z TVN-u. 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka i Adama Nawałki dowiedzieliśmy się, że ten drugi żegna się ze stanowiskiem reprezentacji Polski. Po nieudanym Mundialu zdecydowano obopólnie, że lepiej będzie, gdy drużynę narodową przejmie ktoś nowy. Adam Nawałka odchodzi, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie trener z zagranicy. 

Adam Nawałka odchodzi

Jak informuje portal Onet.pl, po Nawałce większe szanse na zostanie trenerem będzie miał obcokrajowiec. Na liście nazwisk pojawia się Cesare Prandelli, włoski trener, który nie tylko prowadził drużynę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale też takie kluby jak Roma, Fiorentina, Galatasaray czy Valencia.

Był też trenerem włoskiej kadry, ale tu nie zanotował wielkich sukcesów. Jednak jest też inny kandydat ze słonecznej Italii – Gianni de Biasi. To faworyt pośród bukmacherów, podobno był już raz szykowany na następcę Nawałki zaraz po Euro 2016.

Konferencja reprezentacji Polski i dziennikarz TVN

Jakub Sobieniowski to jeden z najbardziej znanych reporterów telewizji TVN. Znany jest jednak głównie z politycznych, do granic możliwości zmanipulowanych materiałów. Zasłynął m.in. z reportaży o Antonim Macierewiczu, gdzie całkowicie zmienił sens wypowiedzi byłego szefa MON, pociął jego słowa, a nawet pozmieniał kolejność zdań! 

Tym razem pojawił się na wydarzeniu o zabarwieniu sportowym. Jednak nawyki zostały. Do obecnego jeszcze selekcjonera, Adama Nawałki (odejdzie z końcem miesiąca), powiedział „Panie premierze”. Zarówno trener, jak i prezes PZPN Zbigniew Boniek, początkowo nie umieli ukryć szoku. 

Premierze czy trenerze?! – wtrącił się w końcu rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.  – Ja nie wiem, czy Pan chce w tym momencie już awansować mnie, czy… – odparł celnie selekcjoner Adam Nawałka. Siedzący obok Zbigniew Boniek nie mógł wytrzymać ze śmiechu. 

Reprezentacja do takich „wpadek” dziennikarzy z mediów antyrządowych zdążyła się już przyzwyczaić. Tuż przed mistrzostwami Robert Lewandowski zripostował dziennikarza „Wyborczej”, który zamiast o sport, zapytał o to, co piłkarze sądzą o decyzjach… prezydenta Andrzeja Dudy. 

Artykuł Cała sala ryknęła śmiechem! Nawałka bezlitosny dla dziennikarza TVN-u pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl