Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Cejrowski ostro o Timmermansie. „Zachowuje się jak ambasador carski przed rozbiorami” [VIDEO]


Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info w programie „Minęła 20” ostro wypowiedział się o Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Fransie Timmermansie. „Timmermans zachowuje się jak ambasador carski przed rozbiorami alb w trakcie rozbiorów”.

„Polska miała szansę przedstawienia swoich argumentów. Komisja Europejska nie zmienia stanowiska. Ryzyko systemowego naruszenia praworządności w Polsce pozostaje” – powiedział dziś wiceprzewodniczący Frans Timmermans.

Czytaj też: Policja zidentyfikowała zabójcę z Annapolis. To on zamordował z zimną krwią 5 dziennikarzy „Capital Gazette”

„Nie powinniśmy pozwalać mu tu przyjeżdżać. Niech sobie mówi co chce, nie ma tu jurysdykcji. Jak się będzie wpychać, to trzeba go odpychać” – twierdzi Cejrowski w programie „Minęła 20”.

Popularny publicysta skomentował również wynik dzisiejszego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które przyjęło, że zgodnie z zapisami konstytucji, prof. Małgorzata Gersdorf pozostaje do 2020 roku I prezesem Sądu Najwyższego.

„Nie wolno być sędzią we własnej sprawie. A w Polsce Sąd Najwyższy może orzekać również we własnej sprawie. Nie powinien tego robić. Trzeba szybko zmienić prawo”.

„Ona sprzeniewierzyła się roli sędziego i złamała prawo, bo sędzia nie może uczestniczyć w manifach politycznych” – mówił.

„Oni się bawią w różne sztuczki prawne, to trzeba grać z nimi w tę grę. Trzeba przegłosować ustawę, wedle której takie osoby jak ta paniusia nie będą mogły być sędziami „– stwierdził.

Czytaj też: PROGNOZA POGODY: W piątek i sobotę w całym kraju będzie niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia

Źródło: TVP Info

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com