Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Co tam się dzieje? Opozycja chce roznieść Sejm!


Biała gorączka opozycji. Rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł się w podobnych, albo jeszcze większych tarapatach, niż na przełomie 2016 i 2017 roku. Przewidywane są masowe protesty oraz wniosek o wotum nieufności dla rządu, który miałaby poprzeć… cała opozycja.

W Sejmie doszło właśnie niemal do burd. Ekspresowe głosowanie podgrzało atmosferę na tyle, że zablokować procedowanie usiłował nawet Robert Winnicki. Marszałek Marek Kuchciński zignorował jednak protesty opozycji i kontynuował odczyt poprawek. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anna Lewandowska przerwała milczenie. Na ten wpis czekało pół Polski

Winnicki blokuje mównicę

To wyprowadziło z równowagi część opozycji. Do białej gorączki doprowadzeni posłowie usposobieni patriotycznie, z wyjątkiem tych z Prawa i Sprawiedliwości oraz koła „Wolni i Solidarni”. Do tego ostatniego należą m.in. Adam Andruszkiewicz i Kornel Morawiecki. 

Obecnie trwająca dyskusja nad nowelizacją ustawy o IPN została przerwana. Poseł PiS zadecydował o natychmiastowym przejściu do głosowania. Sejm przyjął zmiany w noweli ustawy o IPN, zakładające odejście od przepisów karnych. Zmiany uchylają artykuł 55a, który grozi między innymi więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Za było 388 posłów, przeciw 25.

Dla sporej części wyborców Prawa i Sprawiedliwości takie zachowanie partii rządzącej to zdrada. Oto Polska wycofuje się ze swojej flagowej ustawy po interwencji Izraela i środowisk żydowskich. Nie mógł się z tym pogodzić poseł Robert Winnicki, niezrzeszony, ale będący członkiem Ruchu Narodowego. 

Środowiska narodowe już nie darzą rządu sympatią. Zapowiadane są masowe protesty grup patriotycznych w związku z uległą postawą naszych władz. Nowelizacja ustawy o IPN miała przywrócić naszemu narodowi godność i pomagać w walce z zakłamywaniem historii przez Niemców i Żydów. Tymczasem to właśnie te nacje zmusiły nas do wycofania się. 

Faktem jest, że te protesty – środowisk z kompletnie drugiej strony barykady – będą dla rządu znacznie groźniejsze. Bo tysiące patriotów przyjdą manifestować z własnej woli i potrzeby serce, a nie będą zwożeni z całego kraju, jak garstka „obrońców demokracji”. 

Artykuł Co tam się dzieje? Opozycja chce roznieść Sejm! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl