Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Co za głupota! Nie podoba się jej prawicowa polityka, więc naraziła własne życie


Protesty potrafią przyjmować najróżniejsze formy. Czasami potrafią zaskoczyć pomysłowością, a czasami wręcz obrzydzić życie. Protest tej kobiety, przez którą Statua Wolności znalazła się w centrum uwagi, nie był jednak ani zaskakujący ani obrzydliwy. Był po prostu głupi. Postanowiła bowiem narazić własne życie, byleby zaprotestować.

4. lipca to dzień ważny dla Amerykanów. Jest to bowiem ich święto niepodległości, które rokrocznie bardzo hucznie świętują. Aktywistka organizacji „Rise and Resist” Therese Okoumou postanowiła jednak wykorzystać to święto w inny sposób i zorganizowała protest.

Ten wcale nie był jakiś spektakularny. Weszła bowiem na cokół Statui Wolności, narażając swoje życie. Usiadła pod stopami wielkiej figury, a w tym momencie pod statuą zebrała się grupa osób sprzymierzonych z aktywistką. Ludzie ci rozciągnęli pod statuą transparent.

Cały protest był głosem sprzeciwu wobec polityki migracyjnej Donalda Trumpa. Therese Okoumou to oczywiście aktywistka lewicowa, której zdecydowanie nie podoba się to, co robi Donald Trump i jego administracja.

ZOBACZ TAKŻE: Ostro PRZESADZIŁ! Wałęsa otwarcie grozi Kaczyńskiemu pobiciem

Statua Wolności świadkiem zaskakującego protestu

Okoumou wykorzystała fakt, że tego dnia zwiedzanie statuy było zabronione, gdyż ta była zamknięta dla zwiedzających. Kiedy sprawą zainteresowała się policja, na miejsce zleciały się media z całego kraju. Policjanci mieli nie lada problem z aktywistką, która wspięła się na wysokość 30 metrów.

Konfrontacja z upartą kobietą trwała 4 godziny. W końcu dwóch funkcjonariuszy dostało się do niej i zdjęło ją z cokołu. Następnie Therese Okoumou i reszta protestujących została aresztowana.

W jakim celu protestowali aktywiści z „Rise and Resist”? Jak powiedział Jay W. Walker, jeden z organizatorów protestu, chodziło o zlikwidowanie federalnej Agencji ds. Imigracji i Ceł. Zamiast jej likwidacji wsadzili siebie za kraty.

statua wolności
twitter.com/Michael Skolnik
statua wolności
twitter.com/Michael Skolnik

źródło: rediozet.pl

Artykuł Co za głupota! Nie podoba się jej prawicowa polityka, więc naraziła własne życie pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl