Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 23, 2018

Dentysta ujawnił prawdziwy wiek przebadanych imigrantów. Stracił prace i dostał olbrzymią karę


Szwedzki dentysta Bernt Herlitz ujawnił w ubiegłym roku, że część przebadanych przez niego imigrantów, którzy są zarejestrowani jako nieletni bez opieki, w rzeczywistości mają co najmniej 25 lat. Mężczyzna za złamanie zasad poufności został zwolniony z pracy i otrzymał ogromną grzywnę, którą musi zapłacić na rzecz byłego pracodawcy.

Powodem nieszczęść, jakie spadły na dentystę był fakt, że w 2017 roku odważył się poinformować, iż przyjmowane przez niego imigranckie „dzieci” są w rzeczywistości ponad dwudziestoletnimi mężczyznami i zwyczajnie oszukują szwedzkie urzędy imigracyjne, które już przyznały im prawo do azylu.

Dentysta zmagał się z ogromnymi problemami finansowymi. Wszystko ze względu na olbrzymią karę, 425 tys. koron szwedzkich – tyle musi zapłacić byłemu pracodawcy. Finał sprawy znalazł się w Sądzie Pracy w Sztokholmie i nie ma już odwołania od tego wyroku.

Sprawa stała się na tyle głośna, że w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy. Dzięki niej udało się uzyskać ponad pół miliona koron, co pozwala na pokrycie kary. O sukcesie akcji poinformowały niektóre szwedzkie media o czym poinformował tygodnik „Najwyższy Czas”.

źródło: samnytt.se

Artykuł Dentysta ujawnił prawdziwy wiek przebadanych imigrantów. Stracił prace i dostał olbrzymią karę pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl