Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 24, 2018

„Die Welt”: Polska gotowa zawrzeć z Niemcami umowę ws. odsyłania azylantów do naszego kraju


Jak podał niemiecki serwis informacyjny „Die Welt”, Polska, Francja, Hiszpania i Dania są gotowe negocjować z Niemcami w sprawie tzw. „turystów azylowych”.

Według gazety wszystkie cztery wyżej wymienione kraje są gotowe zawrzeć bilateralne umowy z Niemcami ws. cofnięcia tych imigrantów na ich terytorium. Chodzi o imigrantów, którzy zostali zarejestrowani w jednym z krajów UE, po czym dostali się do Niemiec, gdzie ponownie złożyli podanie o azyl. Według rzekomej umowy z Niemcami, takie osoby miałyby zostać odesłane z powrotem do naszego kraju.

„Merkel otrzymała taką obietnicę od czterech państw UE. Jednym z nich jest Polska. Wynegocjowaniem umów ma się zająć szef MSW Niemiec Horst Seehofer. Chodzi o azylantów już zarejestrowanych w innym kraju UE niż Niemcy” — pisze „Die Welt”.

Portal wpolityce.pl, powołując się na anonimowe źródło w polskim rządzie twierdzi, że te doniesienia są nieprawdziwe. Źródło to „stanowczo dementuje te informacje” i zaznacza, że „nie chodzi o żadnych azylantów”.

Sprawa ma dotyczyć współpracy państw strefy Schengen, która ma miejsce cały czas. Polega na tym, że jeśli dana osoba przekroczy granicę w Polsce i następnie zgłosi wniosek o azyl w Niemczech bądź innym kraju UE, a go nie otrzyma, to zostaje odesłana do Polski – czyli kraju strefy Schengen.

źródło: wpolityce.pl

Artykuł „Die Welt”: Polska gotowa zawrzeć z Niemcami umowę ws. odsyłania azylantów do naszego kraju pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl