Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Donald ostrzega przed Donaldem. Tusk: Musimy być gotowi na najgorsze scenariusze


Donald Tusk ostrzega przed Donaldem Trumpem. Szef Rady Europejskiej twierdzi, że „pomimo naszych niestrudzonych wysiłków na rzecz utrzymania jedności Zachodu, stosunki transatlantyckie są pod ogromną presją z powodu polityki prezydenta Donalda Trumpa”.

Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, w swoim liście do przywódców 28 państw członkowskich Unii Europejskiej przestrzega przed Prezydentem USA. Wszystko to w dniu, w którym rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej w sprawi migracji.

Donald Tusk zarzuca Trumpowi między innymi, że Stany Zjednoczone odmówiły podpisania porozumienia klimatycznego na zakończenie szczytu G7 w Warszawie. Zdaniem „Prezydenta Europy” dyskusje dotyczące migracji powinny odbywać się w ujęciu globalnym, a nie tylko regionalnym.

„Mimo naszych bezustannych wysiłków, by utrzymać jedność Zachodu, relacje transatlantyckie są pod ogromną presją z powodu polityki Donalda Trumpa” – napisał w swoim liście Tusk. To właściwie jedyny ciekawy fragment tego pisma.

W pozostałej części szef RE napisał między innymi o rozbieżnościach między USA i Europą w handlu, a także o geopolitycznym kontekście migracji. „Uważam, że mając nadzieję na najlepsze, musimy być gotowi na najgorsze scenariusze” – przekonuje były premier Polski.

Zobacz też: Żydom ciągle mało. PiS na kolanach, a Izrael chce więcej. „Nierozwiązana kwestia odpowiedzialności Polaków za prześladowanie i mordowanie Żydów”

Źródło: Do Rzeczy

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com