Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Duda wyznaczył następcę Gersdorf. Ona ma zamiar być jutro w pracy


Plany się nie zmieniły, I prezes SN Małgorzata Gersdorf ma zamiar być jutro w pracy – poinformował we wtorek rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. Jak dodał nie wie, jakie będą „dalsze losy decyzji pani prezes” i czy np. zdecyduje ona przejściu na urlop.

Jak przekazał sędzia Laskowski we wtorek o godz. 15.30 – jeszcze przed spotkaniem z prezydentem Andrzejem Dudą – Gersdorf wydała zarządzenie o wyznaczeniu jako kierującego pracą SN prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Józefa Iwulskiego „do zastępowania I prezes SN na czas swojej nieobecności”. „O treści zarządzenia I prezes SN poinformowała pana prezydenta” – dodał.

„Prezes Iwulski jest już upoważniony do zastępowania I prezes SN. (…) To jest zarządzenie o zastępowaniu, czyli wtedy, kiedy nie ma tego, który jest zastępowany, wyznaczony jest ten, który ma zastępować. A jeśli jest ten, który zastępowany ma być, to oczywiście on pełni swoje obowiązki. Tak rozumiem ideę zastępstwa” – powiedział rzecznik SN.

Po wtorkowym spotkaniu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i m.in. Małgorzaty Gersdorf – które odbyło się przed godz. 17 – wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił, że nie ulega wątpliwości, że na mocy obowiązujących przepisów I prezes SN Małgorzata Gersdorf przechodzi w stan spoczynku z mocy prawa. Informował, że wolą prezydenta było to, by najstarszy stażem sędzia SN – prezes Józef Iwulski – od środy wykonywał funkcje związane z wykonywaniem obowiązków I prezesa SN. (PAP)

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com