Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Dwa supermarkety łączą siły. Tesco i Carrefour od teraz będą współpracować. Pokonają Lidla i Biedronkę?


Szefostwo dwóch wielkich sieci supermarketów, które do tej pory zajadle konkurowały, podpisały w poniedziałek umowę o trzyletniej współpracy. Od tej pory Tesco i Carrefour połączą siły.

W poniedziałek Tesco i Carrefour wydały komunikat, w którym sieci poinformowały o tym, że w najbliższych trzech latach mają zamiar nawiązać strategiczną współpracę, dotyczącą między innymi współpracy z dostawcami.

„Pracując razem i wykorzystując naszą wspólną wiedzę o produktach i możliwościach ich pozyskiwania, będziemy mogli lepiej służyć naszym klientom” – powiedział Dave Lewis z Tesco.

Natomiast Alexandre Bompard z Carrefour dodał: „współpraca pozwoli połączyć wiedzę zakupową dwóch światowych liderów, komplementarnych w swoich lokalizacjach, ze wspólnymi strategiami”.

We wspólnym oświadczeniu obu sieci podano, że głównym celem firm jest poprawa jakości i produktów dostępnych dla klientów, „po jeszcze niższych cenach, zwiększając tym samym ich konkurencyjność”.

Dodano także, że wszystkie wymagania formalne dotyczące porozumienia zostaną rozwiązana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Porozumienie ma m.in. wzmocnić sieci przed konkurencją ze strony firm sieciowych.

Zobacz także: Klient nasz pan. Popularna sieć supermarketów wprowadza nowe opakowania. „Boi się tego 37 procent millenialsów”

Źródło: CNN

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com