Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 26, 2018

Dżihadysta walczył w Syrii i Iraku. Został aresztowany w… Szwecji podczas wojny gangów


31-letni mężczyzna został aresztowany w związku z morderstwem, do których doszło w zeszłym tygodniu w Örebro. Okazuje się, że to dżihadysta, który w przeszłości walczył po stronie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku, teraz był zaangażowany w wojny gangów w Szwecji.

W miniony wtorek w Vivalli, przedmieściu Örebro uważanym za jeden z najbardziej niebezpiecznych regionów Szwecji, doszło do kolejnej strzelaniny. Policja zatrzymała w związku ze sprawą czterech mężczyzn – dwóch 31-latków, 20- i 15-latka.

Jeden z 31-latków trafił przed sąd. W przeszłości był już skazywany, wiadomo też razem z 20-letnim bratem pojechał kilka lat temu do Iraku i Syrii, żeby walczyć po stronie Państwa Islamskiego. Niedawno wrócił zaś do Szwecji. Jego brat zaś zginął na Bliskim Wschodzie.

Mężczyzna nie przyznaje się do udziału w strzelaninie, zaś jego obrońca przekonywał, że walka w Syrii nie ma związku ze sprawą morderstwa.

źródło: TVP.INFO

Artykuł Dżihadysta walczył w Syrii i Iraku. Został aresztowany w… Szwecji podczas wojny gangów pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl