Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 24, 2018

Ekspert ostrzega: Islamizacji kraju nie można już powstrzymać, jeśli populacja muzułmanów osiągnie 16 proc.


Islamizacja kraju nie może zostać powstrzymana, gdy populacja muzułmanów osiągnie 16 procent całkowitej populacji kraju. Takie wyniki badań 22 czerwca przedstawiła ekspert ds. islamu Nikoletta Incze w węgierskiej telewizji.

Nikoletta Incze jest badaczem w Centrum Studiów nad Politycznym Islamem. Wywiad z ekspertem został wyemitowany w ramach programu poświęconego rozprzestrzenianiu się islamu w Europie i nosił tytuł „Islamski awans – już 44 miliony wierzących w Europie”.

Na początku rozmowy Nikoletta Incze zwróciła uwagę, że wiele krajów, które obecnie są islamskie, było pierwotnie chrześcijańskich, na przykład Turcja, Egipt i Syria. W innych krajach islam wyparł poprzednią religię: Pakistan był hinduski, Afganistan był buddyjski, a Iran był zdominowany przez zaratusztrianizm.

Mohamed i jego następcy podbili te kraje militarnie i islamizowały je, był to proces, który trwał stulecie. Powstaje pytanie, w jakim momencie zadecydowano, że islam zwycięży w tych krajach.

Nikoletta Incze przytacza wyniki badań przeprowadzonych w Uniwersytecie Harvarda. Według niej, islamizacja kraju jest już nieunikniona, kiedy odsetek muzułmanów w populacji wynosi około 16 procent. Wówczas potrzeba około 100-150 lat, aby kraj stał się w pełni islamski.

źródło: hirado.hu

Artykuł Ekspert ostrzega: Islamizacji kraju nie można już powstrzymać, jeśli populacja muzułmanów osiągnie 16 proc. pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl