Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Europa w szoku. Adam Nawałka obejmie silną reprezentację!


Adam Nawałka to człowiek bez wątpienia zasłużony dla polskiej piłki. Jednak po katastrofalnym w wykonaniu naszej reprezentacji Mundialu, na selekcjonera spadła gigantyczna fala krytyki. Również zagraniczne media opisywały decyzje naszego selekcjonera jako destrukcyjne. Stąd Europa przeciera oczy ze zdziwienia, bo… trener Nawałka ma wkrótce objąć stery w niemal równie mocnej reprezentacji narodowej. 

1-2 z Senegalem, aż 0-3 z Kolumbią i skromna wygrana 1-0 z Japonią, zresztą w kiepskim stylu. Tak zapamiętamy Mundial w wykonaniu reprezentacji Polskiej pod wodzą Adama Nawałki. Ale zapamiętamy też – chyba nawet dłużej – historyczne zwycięstwo 2-0 nad Niemcami, ćwierćfinał Euro 2016 czy wielką fetę na Stadionie Narodowym po awansie na wspomniane mistrzostwa Starego Kontynentu. 

Ogólny bilans Adama Nawałki bez wątpienia wychodzi na plus. Choć faktem jest, że mundialowa klęska zabolała Polaków szczególnie. Oczekiwania były spore, a rzeczywistość brutalna. Natomiast, jak się okazuje, jedna nieudana impreza nie skreśla Nawałki w oczach władz innych niż polska federacji piłkarskich. 

Adam Nawałka – przyszłość

Selekcjoner, który złamał z reprezentacją tyle klątw i barier, to bez wątpienia facet z trenerskim warsztatem. Po sukcesach ze skazanymi na pożarcie, słabymi klubami, dostał szansę pracy z reprezentacją, gdzie miał do dyspozycji piłkarzy ze znacznie większym potencjałem sportowym, niż chociażby… w Górniku Zabrze. I dał radę! 

A świat to widzi. Okazuje się, że krytykowany przez większość Polaków selekcjoner, już wkrótce może objąć kolejną reprezentację narodową. I nie będzie to żadne San Marino, a poważna drużyna, z którą zresztą mieliśmy okazje mierzyć się w fazie grupowej Mistrzostw Europy w 2016 roku. Chodzi o kadrę Ukrainy. Jak widać, selekcjoner “najgorszej drużyny Mundialu”, będzie robił międzynarodową karierę. A Polacy, tradycyjnie, cudze chwalą – swego nie znają. 

Adam Nawałka trenerem Ukrainy? 

Informacje o tym, że Adam Nawałka już wkrótce może objąć stanowisko selekcjonera reprezentacji Ukrainy, przekazał Krzysztof Stanowski. Stanowski to dziennikarz sportowy, który utrzymuje prywatne kontakty z prezesem PZPN – Zbigniewem Bońkiem. Właściciel portalu Weszlo.com wie zatem o sprawach reprezentacyjnych i okołoreprezentacyjncyh znacznie więcej, niż inni przedstawiciele prasy.

Krzysztof Stanowski gościł w programie “Onet Rano”, gdzie wypowiadał się na temat mundialowej klęski i sytuacji Roberta Lewandowskiego. Zahaczono też o temat Adama Nawałki. – Uśmiecha się do niego federacja ukraińska, choć on sam na pewno wolałby nadal pracować z federacją polską – stwierdził Stanowski. Jest już natomiast pewne, że z reprezentacją Polski Nawałka nie będzie już pracował. Odchodzi z końcem lipca. 

Wcześniej takie informacje w polskich mediach się nie pojawiały. A słowa Stanowskiego często się sprawdzają i informacje ujawniane przez niego można traktować jako absolutnie ekskluzywne. Ukraińcom nie będzie łatwo odmówić, bowiem zapewne zaproponują Nawałce znacznie wyższe wynagrodzenie, niż wypłacała mu polska federacja. Ukraina chce na nowo budować zespół po klęsce na Euro 2016 i braku awansu na rosyjski Mundial. A przecież Adam Nawałka lubi wyzwania. 

Artykuł Europa w szoku. Adam Nawałka obejmie silną reprezentację! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl