Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Faszystowska Wielka Brytania. Lewicowa posłanka zablokowała wystąpienie Korwin-Mikkego


Dziś w Londynie odbędzie się Piknik Wolnościowy skupiający ludzi ze środowisk prawicy. Na wydarzeniu może jednak zabraknąć głosu jednego z głównych przedstawicieli środowiska wolnościowego. Janusz Korwin-Mikke ostatnio mocno podpadł establishmentowi politycznemu w Londynie.

Jak się okazuje, władze w Londynie podjęły działania, by nie dopuścić do wystąpienia prezesa partii Wolność na wydarzeniu. O sprawie poinformował na Twitterze Dariusz Matecki.

Osobą stojącą konkretnie za owymi działaniami jest niejaka Rosena Chantelle Allin-Khan, posłanka Partii Pracy oraz muzułmanka, która zastąpiła Sadiqa Khana na stanowisku parlamentarzysty po tym, jak został wybrany na burmistrza Londynu.

Allin-Khan wymusiła na policji i lokalnych władzach zablokowanie spotkania z politykiem. Właściciele lokalu zostali zastraszeni przez policję, że jeśli będą gościć JKM, to ich klub zostanie zamknięty.

Janusz Korwin Mikke naraził się władzom swoim wystąpieniem w Hyde Parku w obronie Tommy’ego Robinsona, który został aresztowany i skazany na więzienie za relacjonowanie procesu gangu muzułmańskich gwałcicieli.

Następnie udzielił wywiadu Carlowi Benjaminowi, który znany jest jako Sargon of Akkad. Benjamin identyfikujący się jako klasyczny liberał jest Youtuberem a od niedawna członkiem partii UKIP. Wywiad spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez polskich, jak i brytyjskich widzów.

To nie pierwszy przypadek, gdy władze Wielkiej Brytanii starają się uciszyć niewygodne jednostki. Na teren kraju zakaz wstępu otrzymali m.in. Martin Sellner, Brittany Pettibone, Lauren Southern czy Wojciech Sumliński. Mówi się, że podobny sposób może spotkać Korwin-Mikkego.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com