Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Film, który wzrusza. Tak obcokrajowcy składają życzenia Polakom [WIDEO]


2018 rok jest dla Polaków symboliczny. To setna rocznica odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Niepodległość wróciła po 123 latach. Nic więc dziwnego, że chcemy świętować tak piękną rocznicę. Świętujemy ją jednak wcale nie w samotności.

Przypomnijmy, że nasz kraj nie zamieszkują tylko osoby z dziada, pradziada będące Polakami. Wśród nas jest sporo osób zza granicy, które na polskiej ziemi znalazły swój dom. To piękne, że polska ziemia tak bardzo ich urzekła.

Jak się okazuje, ludzie ci razem z nami chcą świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To piękna idea, tym bardziej, że jak sami mówią – czują się Polakami.

Nagranie, które opublikował z tej okazji na YouTube Brytyjczyk, Patrick Ney, udowadnia, że bycie Polakiem nie zależy od koloru skóry czy pochodzenia, a tego, czy Polskę ma się w sercu.

ZOBACZ TAKŻE: Schetyna we łzach. Ogrom korupcji w PO wyszedł na jaw!

Bezcenna niepodległość

Niespełna 2-minutowy film rozpoczyna sam Ney. Widzimy Brytyjczyka w koszulce z czerwono-białym pasem na ramieniu i polskim orzełkiem na piersi. Mężczyzna mówi o tym, jak dobrze czuje się w Polsce. Niejako zabiera głos za wszystkich obcokrajowców mieszkających nad Wisłą i czujących się Polakami.

Przyjechaliśmy z całego świata do Polski. Tu poczuliśmy się bezpieczni. Tu założyliśmy firmę i fundację. Poznaliśmy sąsiadów, dostaliśmy kredyt. Wychowaliśmy dzieci i założyliśmy rodziny. Jesteśmy Polakami – mówi Brytyjczyk na początku nagrania.

Po jego wypowiedzi i życzeniach „sto lat, Polsko!” widzimy kolejne twarze osób, które przyjechały zza granicy, by osiedlić się w Polsce. Każdy z nich, niezależnie od tego, skąd przybył do Polski, czuje się Polakiem. Ludzie ci składają piękne życzenia, każdy po kolei mówiąc „sto lat, Polsko!”.

Wideo wywołało niemałe rozrzewnienie wśród internautów. Ci przyznają, że nie sposób nie uronić łzy, widząc całą tę sympatię, jaką darzona jest Polska przez ludzi z różnych stron świata.

źródło: youtube.com

Artykuł Film, który wzrusza. Tak obcokrajowcy składają życzenia Polakom [WIDEO] pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl