Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Francja: To już prawdziwa wojna! Polska wyśle wsparcie? [WIDEO]


Francja płonie. Francuzi skapitulowali, ogień trawi wielkie miasto. Państwo płaci najwyższą cenę za lata uległości związanej z promocją multikulturalizmu oraz polityki proimigracyjnej.

Kraj upada na naszych oczach, imigranci roznoszą w pył miejscowość Nantes. Władze przestały panować nad regionem. W praktyce nie obowiązuje już tam jurysdykcja francuska. Miastem rządzi bowiem de facto prawo ulicy.

Nantes w płomieniach

Przybysze z Afryki właśnie demolują Nantes, a Francja błaga o wsparcie. Jeśli sytuacja zacznie się zaogniać Unia Europejska może zmusić Polskę, by udzieliła pomocy w geście solidarności europejskiej Francuzom nie radzącym sobie z narastającym konfliktem kulturowym. Nasz kraj jednak od początku był przeciwko przyjmowaniu uchodźców do Europy, aczkolwiek unijni urzędnicy nie chcieli nas słuchać.

Zamieszki wybuchły po tym, jak francuski policjant zastrzelił 22-letniego Aboubakara Fofanę z Afryki. Mężczyzna podejrzany o dokonanie napadu na bank został zabity podczas próby ucieczki.

Aboubakar Fofana wykrwawił się na śmierć

Przybysz z Afryki był podejrzewany również o bycie dillerem narkotykowym. Poddany kontroli nie dysponował dowodem osobistym i podał nieprawdziwie informacje na temat swojej tożsamości. Gdy podjął próbę ucieczki samochodem został postrzelony. Nim na miejsce przybyła karetka uciekinier wykrwawił się na śmierć.

Sprawa ta wywołała potężne zamieszki w Nantes oraz w miejscu zamieszkania Aboubakara Fofany, czyli leżącym pod Paryżem Garges-les-Gonesse. Tłum rozwścieczonych imigrantów wyszedł na ulicę i zaczął demolować miasto. Płomienie strawiły posterunek policji, wiele samochodów oraz budynków. Spaleniu uległa między innymi biblioteka oraz centrum handlowe.

Imigranci demolują miasto

Z miasta uciec musieli najważniejsi politycy, którzy przybyli załagodzić sytuację. Imigranci wypowiedzieli też wojnę policjantom, których obrzucają butelkami z benzyną oraz kamieniami. Policja nie może poradzić sobie z rozjuszonym tłumem.

Już nawet media we Francji przestały owijać w bawełnę i zaczęły informować Francuzów o tym, że państwo przestało panować nad tym, co dzieje się w Nantes. Dziennikarze alarmują, że w mieście nie obowiązują francuskie przepisy, które zostały zastąpione prawem dżungli. Państwo jest bezradne i nie potrafi przywrócić porządku, ani opanować sytuacji.

Wielki chaos we Francji

Źródło: nczas.com

 

Artykuł Francja: To już prawdziwa wojna! Polska wyśle wsparcie? [WIDEO] pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl