Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Francuzi przerażeni. Rząd wydał oficjalny komunikat


Francja sparaliżowana po tym, co ogłosiły władze tego kraju. Obywatele kraju nad Loarą boją się o swoją wolność. Władze wracają do prawa sprzed 22 lat. To bez wątpienia ograniczy swobodę masy francuskich obywateli.

To już nie przelewki. Podczas gdy w naszym kraju podobne ustalenia próbuje się przywrócić do łask, we Francji, która jest tak liberalna i pokojowa, wystarczyła jedna decyzja Ministerstwa Obrony. Wszystko odbyło się bez jakiejkolwiek dyskusji w społeczeństwie. Przeczy to wręcz słynnemu francuskiemu umiłowaniu wolności.

Jak się bowiem okazuje, po 22 latach od łask wraca zawieszone w 1996 roku przez Jacquesa Chiraca prawo. Pięć lat później, w 2001 roku, całkowicie jego obowiązywanie zakończył. Mowa oczywiście o obowiązkowej służbie wojskowej.

ZOBACZ TAKŻE: Trump i Macron podsłuchani. To koniec UE!

Francja wraca do prawa sprzed lat

Jak się okazuje, Francuzi wracają do obowiązkowej służby, która zacznie obowiązywać od 2019 roku, choć prawo jej dotyczące wdrożone zostanie już w tym roku. Obowiązkowej służbie poddani mają zostać młodzi Francuzi obu płci w wieku 16 lat.

Ich przygotowanie ma polegać na przymusowym miesięcznym szkoleniu z wojskowymi, policjantami czy strażakami. Następny etap ma być już dobrowolny i trwać 3 do 12 miesięcy. Podczas tego czasu młodzież będzie odbywać służbę w wojsku lub innych formacjach francuskiej mundurówki. Już wiadomo, że wdrożenie programu pochłonie 1,6 mld euro rocznie (7,02 mld złotych).

Ogłoszenie powrotu do starych praktyk mocno wzburzyło i przeraziło francuskie społeczeństwo. Szczególnie głośno zaprotestowały przeciwko nowemu-staremu prawu środowiska lewicowe i pacyfistyczne. Ich zdaniem obycie młodzieży z wojskowością to tworzenie młodych morderców i przestępców.

Władze Francji przekonują jednak, że cel takiego działania jest zgoła inny. Chodzi o wzmaganie jedności obywatelskiej, docenianie francuskiego obywatelstwa, dziedzictwa kulturowego oraz promowanie wśród młodych aktywności społecznej.

źródło: milmag.pl

Artykuł Francuzi przerażeni. Rząd wydał oficjalny komunikat pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl