← menu

Newsy Polska Świat

Niezależne informacje bez cenzury

8 marca 2021

Fundacja Rockefellera i Światowe Forum Ekonomiczne wprowadzają Paszport-Aplikację w 52 krajach


Do podróży wymagany będzie globalny paszport szczepionkowy

Na całym świecie istnieje znaczny opór przeciwko obowiązkowym szczepieniom COVID-19 ale nawet jeśli szczepionka okaże się „dobrowolna”, odmowa jej przyjęcia będzie miała poważne konsekwencje dla osób cieszących się wolnością.

Od miesięcy media informują nas: Przymusowe szczepienia są nieodłączną częścią planu „zresetowania” globalnego systemu gospodarczego, zmieniając na zawsze życie, jakie znamy. Teraz faktycznie wprowadzane są globalne paszporty szczepionkowe i to tylko kwestia czasu, zanim status szczepień będzie warunkiem wstępnym do podróży.

Na ile dobrowolne jest to, że musisz otrzymać szczepionkę COVID-19, jeśli kiedykolwiek zechcesz opuścić kraj – a może nawet stan – w którym mieszkasz?

CommonPass

CommonPass  to cyfrowy „paszport zdrowia” zainicjowany przez The Commons Project, Światowe Forum Ekonomiczne i Fundację Rockefellera, która w pierwszym tygodniu lipca 2020 r. zwołała ponad 350 liderów z sektora publicznego i prywatnego z 52 krajów w celu zaprojektowania wspólnej ramy „bezpiecznego ponownego otwierania granic” na całym świecie. Proponowane ramy obejmują:

  1. Każdy naród musi opublikować swoje kryteria badań przesiewowych stanu zdrowia przed wjazdem do kraju w standardowym formacie we wspólnych ramach
  2. Każdy kraj musi zarejestrować zaufane obiekty, które przeprowadzają testy laboratoryjne COVID-19 pod kątem podróży zagranicznych i podają szczepionki wymienione w rejestrze CommonPass
  3. Każdy kraj zaakceptuje status badań przesiewowych od zagranicznych gości za pośrednictwem aplikacji i usług opartych na strukturze CommonPass
  4. Identyfikację pacjenta należy przeprowadzić w czasie pobierania próbki i / lub szczepienia zgodnie z międzynarodowym standardem
  5. Ramy CommonPass zostaną zintegrowane z procesami rezerwacji lotów i hoteli oraz odpraw

Ostatecznie platforma CommonPass zostanie zintegrowana z już istniejącymi aplikacjami do ochrony zdrowia, takimi jak Apple Health i CommonHealth. Jeśli chcesz podróżować, Twoja osobista karta zdrowia zostanie oceniona i porównana z wymogami wjazdu do kraju, a jeśli ich nie spełnisz, zostaniesz skierowany do zatwierdzonego miejsca przeprowadzania testów i szczepień.

Zrzut ekranu z filmu ilustruje ogólną koncepcję tego, jak to wszystko będzie działać. Gdy otrzymasz wynik testu lub szczepionkę, dane te zostaną przesłane do aplikacji na Twoim telefonie komórkowym. Aplikacja generuje kod kreskowy, który jest następnie skanowany na lotnisku, przy zameldowaniu w hotelu oraz wszędzie tam, gdzie weryfikacja statusu szczepionki jest konieczna.

To, że Fundacja Rockefellera jest jednym z trzech założycieli CommonPass, nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że położyli pod tym fundamenty w swoim dokumencie z 21 kwietnia 2020 r. 2  „Krajowy plan działania w zakresie testowania COVID-19 – strategiczne kroki w celu ponownego otwarcia naszych miejsc pracy i nasze społeczności ”.

Ta biała księga określiła ramy strategiczne, które wyraźnie mają stać się częścią struktury stałego nadzoru i kontroli społecznej, która poważnie ogranicza wolność osobistą i wolność wyboru.

Dokument ostrzega również, że wymagana będzie eliminacja prywatności, stwierdzając, że „niektóre obawy dotyczące prywatności muszą zostać odłożone na bok w przypadku czynnika zakaźnego jak COVID-19…” System śledzenia zaproponowany przez Fundację Rockefellera wymaga również dostępu do innych danych medycznych, które informuje nas, że system będzie miał wiele innych zastosowań poza śledzeniem przypadków COVID-19.

Rozpoczyna się śledzenie na całym świecie

Ten cyfrowy system odpraw jest obecnie testowany przez United Airlines 3  podczas lotów między Londynem a Newark oraz Cathay Pacific podczas lotów między Hongkongiem a Singapurem. 4  Według Tott News, 15 listopada 2020 r .: 5

„Wolontariusze lądujący na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty lotem numer 15 linii United Airlines z Londynu Heathrow wykorzystali kartę zdrowia CommonPass na swoim telefonie komórkowym, aby udokumentować swój status COVID-19 i podzielić się nim z personelem linii lotniczych po zejściu na ląd.

Urzędnicy z US Customs and Border Protection oraz Centers for Disease Control and Prevention (CDC) obserwowali demonstrację CommonPass w Newark… Proces transatlantycki był następstwem udanego procesu CommonPass podczas lotu Cathay Pacific z Hongkongu do Singapuru 6 października.

Paul Meyer, dyrektor generalny The Commons Project, mówi, że przewiduje się, że po wstępnych próbach CommonPass zostanie wdrożony na innych trasach, w tym na trasach międzynarodowych do i z Australii…

Widzimy teraz początkowe fazy ogólnoświatowego systemu śledzenia, który będzie powiązany ze stanem zdrowia każdej osoby… To zawsze było na porządku dziennym, śledzenie przesyłki; zidentyfikować oszustwo”.

CommonPass to trybik w wielkim kole resetowania

Jak wyjaśniono w „ Co musisz wiedzieć o„ wielkim resecie  ”, obecna pandemia jest wykorzystywana jako uzasadnienie, dlaczego musimy zresetować globalną gospodarkę i odejść od kapitalizmu i wolnej przedsiębiorczości do nowego systemu technokracji.

Zwróćcie uwagę, że słowo „technokracja” nigdy nie jest używane przez prawdziwych technokratów. Zamiast tego mówią o Wielkim Zresetowaniu i czwartej rewolucji przemysłowej, której fundamenty sprowadzają się do transhumanizmu. W przeszłości plan ten nazywano „nowym porządkiem świata” – NWO lub „jednym porządkiem świata”. Wszystkie te terminy odnoszą się jednak do programu, który ma ten sam ostateczny cel.

To plan, który powstaje od dziesięcioleci. Ostatecznie celem jest monitorowanie i kontrolowanie świata poprzez nadzór technologiczny. To światowy rząd kierowany przez samozwańcze elity finansowe,które prowadzą do całkowitego demontażu systemu politycznego, w tym konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz zatarcia granic narodowych.

Zrównoważone finanse cyfrowe

Technokracja to system gospodarczy oparty na zasobach, dlatego na Światowym Forum Ekonomicznym mówi się o tworzeniu „zrównoważonych finansów cyfrowych” 6,  gospodarki opartej na paliwach i handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. 7  Jak wyjaśniono na stronie internetowej: 8

„Finanse cyfrowe odnoszą się do integracji big data, sztucznej inteligencji (AI), platform mobilnych, blockchain i Internetu rzeczy (IoT) w świadczeniu usług finansowych. Zrównoważone finansowanie odnosi się do usług finansowych uwzględniających kryteria środowiskowe, społeczne i zarządzanie (ESG) w decyzjach biznesowych lub inwestycyjnych.

W połączeniu zrównoważone finanse cyfrowe mogą wykorzystywać nowe technologie do analizowania danych, podejmowania decyzji inwestycyjnych i tworzenia miejsc pracy w sektorach wspierających przejście na gospodarkę niskoemisyjną ”.

Te raczej nieszkodliwie brzmiące definicje skrywają prawdziwy zamiar, który zszokowałby ludzi do głębi, gdyby chcieli zobaczyć pełny obraz. Profesor Klaus Schwab, założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego, stwierdził, że czwarta rewolucja przemysłowa „doprowadzi do połączenia naszej fizycznej, cyfrowej i biologicznej tożsamości” wraz z wszczepialnymi mikroczipami zdolnymi do odczytywania myśli. 9

Nie wydaje się to już zbyt daleko idące, jeśli weźmie się pod uwagę, że technokracja wymaga do działania inżynierii społecznej. Wymaga pełnego nadzoru. Wymaga, aby każda osoba była przywiązana do cyfrowej matrycy – fizycznie, psychicznie i finansowo – tak, aby nie mogła się zbuntować.

Aby dowiedzieć się więcej o historii i intencjach stojących za technokracją, rozważ przeczytanie książek Patricka Wooda „ Technocracy Rising: The Trojan Horse of Global Transformation ” 10  i „ Technocracy: The Hard Road to World Order ”. 11

Plan zdehumanizacji ludzkości

Kiedy światowi przywódcy mówią teraz o „lepszym budowaniu, odbudowie” i snują opowieści o utopii, w której ludzkość nie ma już negatywnego wpływu na środowisko, tak naprawdę mówią o przejściu do świata, w którym ludzkość nie jest już wolna robić dowolną z rzeczy, w które wcześniej się angażowaliśmy i które zazwyczaj lubiliśmy.

CommonPass jest trybikiem w tym planie Wielkiego Resetowania. To początek masowego śledzenia i namierzania, pod pozorem ochrony wszystkich przed chorobami zakaźnymi. Zapewniamy, że nie będzie to ograniczone do COVID-19. Pandemia jest tylko uzasadnieniem wprowadzenia tego radykalnego nowego stylu życia.

Globalne blokady są również nieodłączną częścią tego planu. Być może widziałeś artykuły, w którym zastanawiano się, jak drogi wodne (rzeki) i powietrzne (niebo) się oczyszczają, podczas gdy wszyscy spędzali tygodnie w zamkniętych pomieszczeniach. Kto wie, czy w przyszłości możemy spodziewać się blokad – okresowych aresztów domowych dla dobra środowiska, jeśli nie po to, by zapobiec ostatniej epidemii.

Tymczasem  dystans społeczny  i  noszenie masek  oddziela nas od bliźnich, demoralizuje i odczłowiecza oraz czyni nas samotnymi, lękliwymi i niespokojnymi, co z kolei uniemożliwia nam logiczne myślenie i koordynację wysiłków do oporu. Dodaj do tego rażąco stronnicze media i drakońską cenzurę, w której władcy Big Tech decydują, jakie opinie, a nawet jakie fakty są dozwolone, a które nie.

Kiedy pomnożymy to wszystko razem, zaczyna wyglądać jak największa operacja psyop w historii ludzkości, co z kolei rodzi pytanie: jeśli kierunek, w którym chcą nas prowadzić, rzeczywiście doprowadzi do utopii, czy tego rodzaju wysiłek socjotechniczny naprawdę będzie niezbędny?

Witamy w 2030 roku

10 listopada 2016 r. Światowe Forum Ekonomiczne opublikowało artykuł 12  w Forbes zatytułowany „Witamy w 2030 r .: nic nie posiadam, nie mam prywatności, a życie nigdy nie było lepsze”. Przeczytajmy co zawiera poza przerażającym nagłówkiem i zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi, dobrze?

„Witajcie w roku 2030. Witajcie w moim mieście – a raczej„ naszym mieście ”. Niczego nie mam. Nie mam samochodu. Nie mam domu. Nie posiadam żadnych urządzeń ani ubrań.

Może ci się to wydawać dziwne, ale dla nas w tym mieście ma to sens. Wszystko, co uważałeś za produkt, stało się teraz usługą. Mamy dostęp do transportu, zakwaterowania, jedzenia i wszystkiego, czego potrzebujemy w naszym codziennym życiu. Jedna po drugiej wszystkie te rzeczy stawały się darmowe, więc posiadanie zbyt wielu rzeczy nie miało dla nas sensu …

W naszym mieście nie płacimy czynszu, bo ktoś inny korzysta z naszej wolnej przestrzeni, gdy jej nie potrzebujemy. Mój salon służy do spotkań biznesowych, kiedy mnie tam nie ma. Od czasu do czasu sam będę gotować. To proste – niezbędny sprzęt kuchenny jest dostarczany pod moje drzwi w ciągu kilku minut…

Zakupy? Naprawdę nie pamiętam, co to jest. Większość z nas przełożyła się na wybór rzeczy do użycia. Czasami sprawia mi to przyjemność, a czasami po prostu chcę, aby algorytm zrobił to za mnie. Zna mój gust lepiej niż ja do tej pory.

Kiedy sztuczna inteligencja i roboty przejęły tak dużą część naszej pracy, nagle mieliśmy czas, aby dobrze zjeść, dobrze spać i spędzać czas z innymi ludźmi… Pracę, którą wykonujemy, można wykonać w dowolnym momencie. Naprawdę nie wiem, czy nazwałbym to już pracą. To bardziej jak czas na myślenie, czas tworzenia i czas na rozwój…

Od czasu do czasu denerwuje mnie fakt, że nie mam prawdziwej prywatności. Nigdzie nie mogę iść i nie zostać zarejestrowanym. Wiem, że gdzieś wszystko, co robię, myślę i marzę, jest rejestrowane. Mam tylko nadzieję, że nikt nie wykorzysta tego przeciwko mnie. W sumie to dobre życie ”.

Techno-Tyranny (technokratyczna tyrania) wkracza w szeroki świat

Jak zauważono w artykule  „ The Last American Vagabond” 13 „Techno-Tyranny: How the US National Security State wykorzystuje koronawirusa do spełnienia orwellowskiej wizji”, Stany Zjednoczone szybko przyjmują oparty na sztucznej inteligencji system masowej inwigilacji, rywalizujący z chińskim, a przeszkody strukturalne są usuwane „pod pozorem zwalczania kryzysu koronawirusa”.

Ponownie, technokracja wymaga do działania inżynierii społecznej, której skuteczność z kolei wymaga masowego nadzoru i automatyzacji. W pierwszej połowie XX wieku George Orwell napisał dystopijną powieść „Rok 1984”, w której rząd kontrolował każdy aspekt życia człowieka, w tym jego myśli.

Dziś wydaje się, że naukowcy zamierzają przekształcić koszmarną wizję Orwella w rzeczywistość, wykorzystując pandemię COVID-19, bezpieczeństwo narodowe i zdrowie publiczne jako uzasadnienie tego. Nie oczekuj jednak, że to przyznają. Zamiast tego przygotuj się na różne warianty powyższego artykułu Forbesa. Zasadniczo jest to świat, w którym wszyscy zostali pozbawieni celu.

Algorytmy sztucznej inteligencji podejmują decyzje za Ciebie, a jeśli sam nie posłuchasz lub zaczniesz wymyślać, możesz spodziewać się pozbawienia praw finansowych i społecznych. Skuteczne wyeliminowanie jednostki ze społeczeństwa będzie tak łatwe, jak naciśnięcie przycisku i zablokowanie cyfrowego portfela i identyfikacji.

Już teraz wielu prawdomównych, którzy zostali usunięci z YouTube i innych platform mediów społecznościowych, jednocześnie straciło swoje konta PayPal i inne cyfrowe konta płatnicze, bez wcześniejszego ostrzeżenia i bez uzasadnienia. Wyobraź sobie, że wszystkie twoje finanse byłyby powiązane w cyfrowy system finansowym i wszystko zostało zamknięte na raz. Jestem pewien, że to zniechęciłoby prawie wszystkich do wyrażania jakichkolwiek sprzecznych poglądów.

Jeśli uważasz, że tego rodzaju technologia wciąż jest na swoim miejscu, obejrzyj poniższy film Spiro Skouras, w którym omawia on wprowadzenie biometrycznego portfela cyfrowego ONZ. To niewątpliwie przybliża ONZ o krok do zostania de facto światowym centrum przywództwa.

 

Sztuczna inteligencja to coś więcej, niż można sobie wyobrazić

Rzeczywiście, sztuczna inteligencja jest kluczowym elementem skutecznego nadzoru i inżynierii społecznej. Dane są bezużyteczne, chyba że możesz je zinterpretować i na ich podstawie podjąć decyzje. Jak zauważył The Last American Vagabond: 14

„[W 2019 r.] Organ rządu USA zajmujący się badaniem, w jaki sposób sztuczna inteligencja może„ sprostać potrzebom bezpieczeństwa narodowego i obronności Stanów Zjednoczonych ”, omówił szczegółowo„ strukturalne ”zmiany, którym musi przejść amerykańska gospodarka i społeczeństwo, przewaga technologiczna nad Chinami, zgodnie z ostatnim dokumentem 15  uzyskanym na wniosek FOIA.

Dokument ten sugeruje, że Stany Zjednoczone podążają śladem Chin, a nawet przewyższają je w wielu aspektach związanych z technologiami opartymi na sztucznej inteligencji, w szczególności w stosowaniu masowego nadzoru.

Ta perspektywa wyraźnie koliduje z publiczną retoryką wybitnych amerykańskich urzędników rządowych i polityków na temat Chin, którzy określili inwestycje technologiczne chińskiego rządu i eksport swoich systemów nadzoru i innych technologii jako główne „zagrożenie” dla „stylu życia” Amerykanów. 16 ”

Dokument 17,  do którego odnosi się artykuł, został opracowany przez Narodową Komisję Bezpieczeństwa ds. Sztucznej Inteligencji (NSCAI), organizację rządową utworzoną ustawą National Defense Authorization Act (NDAA) z 2018 roku.

Jego celem jest „rozważenie metod i środków niezbędnych do przyspieszenia rozwoju sztucznej inteligencji, uczenia maszyn i powiązanych technologii, aby kompleksowo sprostać potrzebom bezpieczeństwa narodowego i obronności Stanów Zjednoczonych” oraz zapewnić, że USA utrzymają przewagę technologiczną.

W tym celu NSCAI naciska na gruntowny przegląd amerykańskiego stylu życia i gospodarki w celu wprowadzenia bardziej wszechstronnego aparatu nadzoru opartego na sztucznej inteligencji. Innymi słowy, wielki reset.

Jak oprzeć się wielkiemu resetowi

Jak na ironię, podczas gdy prawdziwym planem jest wprowadzenie napędzanej technologią globalistycznej dystopii wolnej od demokratycznych kontroli, technokraci mówią o tym planie jako o sposobie przywrócenia nam harmonii z Naturą.

Jak omawiam w „ The Global Takeover Is Underway ”, medyczna tyrania i cenzura antygrupowego myślenia, które pojawiły się podczas tej pandemii, są nieuniknionym elementem Wielkiego Resetowania, a jeśli teraz myślisz, że jest źle, poczekaj, aż cały system zostanie wdrożony.

Sama idea sprzeciwu stanie się myślą o przeszłości, ponieważ twoje życie – twoje zdrowie, możliwości edukacyjne i zawodowe, twoje finanse i twoja tożsamość – będą tak splecione ze zautomatyzowaną infrastrukturą technologiczną, że każda próba uwolnienia się spowoduje, że zostaniesz zablokowany lub usunięty z systemu, co oznacza, że ​​nie możesz się uczyć, pracować, podróżować ani kupować czegokolwiek.

Wiem, że brzmi to naciąganie, ale kiedy podążasz za technokratycznym planem do jego nieuniknionego końca, w zasadzie tak się on kończy. Znaki ostrzegawcze są wszędzie wokół nas, jeśli jesteśmy skłonni zobaczyć je takimi, jakimi naprawdę są. Pozostaje tylko pytanie, czy wystarczająco dużo ludzi jest skłonnych się temu  oprzeć, aby coś zmienić .

Idąc tym tropem, przyjrzyjmy się uważnie jednemu z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, Benjaminie Franklinowi, który ostrzegał i ostrzegał przed utratą naszej wolności. Często zastanawiam się nad nimi, rozważając potencjalne opcje w tych nowych, wymyślonych wyzwaniach kryzysowych, przed którymi stoimy:

Ci, którzy zrezygnowaliby z niezbędnej Wolności, aby kupić trochę tymczasowego Bezpieczeństwa, nie zasługują ani na Wolność, ani na Bezpieczeństwo. ~ Benjamin Franklin

źródło: https://www.technocracy.news/mercola-global-vaccine-passport-will-be-required-for-travel/

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od PUBLICYSTYKA