Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Gadowski skomentował nagłą zmianę zdania PiS ws. IPN. „Przerażone kury się zleciały i nie wiedzą co robić”


Wycofanie się przez rząd z nowelizacji ustawy o IPN pokazuje, że można nas kopać i pluć na Polskę bez konsekwencji. Bo to, co ostatnio robiły środowiska żydowskie, ta kłamliwa kampania defamacyjna wobec Polski i Polaków, nie tylko nie została ukarana, nie tylko nie spotkała odważnego i twardego stanowiska polskiego rządu, ale okazało się, że jest skuteczna – mówił w rozmowie z portale tysol.pl, dziennikarz śledczy Witold Gadowski.

To rozzuchwala. Nie chciałbym, żeby polski rząd rozzuchwalił te środowiska do tego stopnia, żeby nas lekceważyć, pogardzać nami i nas okradać – tłumaczył.

Gadowski odniósł się nagłe zwołanie posiedzenia Sejmu i uchylenie kontrowersyjnych punktów w art. 55 i art. 55a w nowelizacji ustawy o IPN, które penalizowały oskarżanie Polski o współudział w Holocauście. Widać, że są ogromne naciski na Polskę, o których rząd nie mówi, dlaczego nie mówi? To pytanie bardzo poważne, bo jeżeli rząd nie mówi prawdy, to kto ją mówi? Rząd ustępuje przed naciskami strony żydowskiej i chcielibyśmy znać jako obywatele powód tego ustąpienia. Czy jest to pewna kalkulacja polityczna, czy zwykłe tchórzostwo. Jeżeli zwykłe tchórzostwo, to jest najgorszy rodzaj postępowania politycznego, bo ono nic nie przynosi oprócz hańby. Tchórzy się nie szanuje – stwierdził.

Skomentował też słowa Szewach Weissa, który skomentował wczorajsze wydarzenia jako coś co „zmieni relacje polsko-żydowskie, bardzo dobry ruch władz”. Weiss nie jest rzecznikiem polskiego interesu, wręcz przeciwnie. Ja bym się nie kierował jego słowami albo słuchając go wyciągał wnioski polskie. Bo Szewach Wiess póki co, nie jest przedstawicielem polskiego rządu, ani polskiej racji stanu – ocenił Gadowski. Przyjaciół poznaje się w biedzie, a jego zachowanie nie jest przyjazne – dodał.

Powinny być takie zapisy, jakie obowiązują w Izraelu, symetryczne. Izrael dobrze wie, jak bronić własnego interesu. Wzorujmy się na Izraelu. Wszystko to sprawia wrażenie bardzo niepoważnie, jakby bardzo wiele przerażonych kur zbiegło się na raz i zupełnie nie wiedziało co ze sobą zrobić – tłumaczył dziennikarz.

Zobacz: Totalnie odlecieli. PiS na kolanach, a oni ogłaszają sukces. „To daje nam potencjalnie ważne korzyści”. „Agentura Moskwy będzie wyć”

Źródło: tysol.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com

Tak kończą polityczne chorągiewki. Ujazdowski wykopany. PO i Nowoczesna rezygnują z jego kandydatury na prezydenta Wrocławia
Piekło na szwedzkiej ziemi! Tam walczą z żywiołem polscy strażacy [VIDEO]
STOP szaleńcom! Policja zajmie się posłem Szczerbą