Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Historyczny przełom! Polki dostaną po 1000 złotych, jest jeden warunek


Rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił znacząco rozwinąć program socjalny. Niespodziewanie premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego świadczenia. Skierowane jest ono do kobiet. Polki, aby otrzymać pieniądze muszą spełnić jeden warunek.

Choć przeciwnicy rządu krytykują partię rządząca za „rozdawnictwo”, które zdaniem niektórych może doprowadzić do upadku polskiej gospodarki oraz wzrostu cen i podatków, to PiS nie zwalnia tempa. Po sukcesie flagowego Rodzina 500+ formacja Kaczyńskiego idzie za ciosem. Będzie 1000+.

1000+ nadciąga

W związku z powyższym premier ogłosił wprowadzeniu kolejnego świadczenia, które ma być wsparciem dla rodzin wielodzietnych. Pieniądze trafią do matek, które posiadają minimum czwórkę dzieci. Podany został również termin wejścia w życie świadczenia.

 – Minimalna emerytura dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, zostanie wdrożona od nowego roku – poinformował Mateusz Morawiecki w trakcie przemowy do parlamentarzystów.

Kwota, która ma powędrować do matek jako „emerytura matczyna” wyniesie 1000 złotych. Sposób ubiegania się o świadczenie nie został jeszcze ogłoszony.

Polacy są za

Wielu Polaków popiera rozwiązanie przygotowanie przez partię Kaczyńskiego. W sytuacji, w której w rodzinie jest 4 i więcej dzieci matka często z konieczności musi zrezygnować z pracy, aby móc wychować liczne potomstwo.

Zwolennicy programu argumentują, że emerytura w ramach 1000+ jest zasadna, bowiem gdy w rodzinie jest więcej dzieci, to w momencie gdy osiągną odpowiedni wiek prawdopodobnie pójdą do pracy, a więc wesprą również gospodarkę płacąc podatki.

Artykuł Historyczny przełom! Polki dostaną po 1000 złotych, jest jeden warunek pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl