Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Horror! Koszmarna PLAGA SZCZURÓW w Warszawie


Prawdziwy horror w stolicy Polski! Niestety jego skala jest coraz większa. Mieszkańcy Warszawy są przerażeni, tym bardziej, że władze rozkładają ręce i działają opieszale. A szczurów jest coraz więcej. Plaga szczurów w Warszawie przybiera na sile, a warszawiacy żyją z ciarkami na plecach. 

Ogromne gryzonie terroryzują mieszkańców Warszawy. Skupiska szczurów bywają bardzo liczne, a sam ich widok zmusza człowieka do wzdrygania ramionami. Jednak nie tylko mało atrakcyjny widok jest problemem. Gryzonie wchodzą nawet do mieszkań! 

Informacje, które docierają do nas z warszawskiej dzielnicy Ochota (tuż obok centrum) są bardzo niepokojące. Jak wiemy, szczury rozmnażają się w tempie błyskawicznym, ciąża trwa zaledwie nieco ponad 20 dni, a za jednym razem samica może wydać na świat nawet ponad 10 młodych.

Plaga szczurów w Warszawie

Ma to niemałe znaczenie zwłaszcza gdy spojrzymy na dość opieszałe działania władz dzielnicy. Problem szczurów jest tak poważny, że władze dzielnicy opracowują strategię deratyzacji. Opracowują strategię, podczas gdy mieszkańcy skarżą się na ten obrzydliwy problem od dawna.

Pierwszy kontratak w wojnie ze szczurami władze Ochoty planują w Parku Szczęśliwickim i przy tzw. Zieleniaku. Wspomina się także o Parku Malickiego, spółdzielni mieszkaniowej WSM Ochota, okolicach OSIR przy Nowowiejskiej.

Zdecydowaliśmy się więc na zmasowany atak. W lipcu, sierpniu i wrześniu przeprowadzimy deratyzację w parkach Szczęśliwickim i Malickiego, na terenach WSM Ochota i Oświata, na Rakowcu, w okolicy OSiR Ochota, na terenach administrowanych przez nasz ZGN, na Zieleniaku i przy bazarkach – piszą w specjalnym komunikacie urzędnicy.

W lipcu trutki pojawiać się będą co poniedziałek (2,9,16, 23 i 30), w sierpniu 13 i 27, oraz 10 i 24 września – dodają władze ochoty. Jednak, jak się okazuje, plaga szczurów w Warszawie nie będzie problemem łatwym do zlikwidowania.

Specjaliści od walki z gryzoniami przyznają, że szczury to niezwykle trudny przeciwnik. Są inteligentne, więc i inteligentnie trzeba z nimi walczyć. Dodatkowo, lato to najlepszy okres dla tych zwierząt. Ludzie chętnie rzucają jedzenie ptakom i wiewiórkom, ale na miejskich trawnikach i w koszach już czyhają na nie szczury. A jak tylko się najedzą, rozmnażają się w zawrotnym tempie.

Artykuł Horror! Koszmarna PLAGA SZCZURÓW w Warszawie pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl