Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 21, 2018

Imigranci mają nowy szlak w drodze do Europy. Włochy już nieatrakcyjne


Nowy rząd we Włoszech spowodował, że dla imigrantów z Afryki, Włochy przestały już być atrakcyjne jako brama do Europy, dlatego szukają innych krajów, które chętnie wpuszczają na swoje terytorium imigrantów.

Nowy szlak wiedzie z Maroka do Hiszpanii, w której władzę przejęli socjaliści, którzy są chętni na przyjmowanie imigrantów z Afryki, co zaczynają już wykorzystywać przemytnicy ludzi. Tylko w czerwcu odnotowano w Hiszpanii około 6 tys. nieregularnych przekroczeń granic, powiedział Fabrice Leggeri szef Europejskiej Agencji Straży Przygranicznej i Przybrzeżnej Frontex dziennikowi „Welt am Sonntag”. Połowę przybyszów z Afryki stanowią na tej drodze Marokańczycy, a pozostali są z krajów Afryki Zachodniej.

Według Frontexu wśród migrantów i przemytników rozniosła się już wieść, że szlak przez Libię do Włoch jest coraz trudniejszy do pokonania. Od kilku miesięcy w Nigerze (będącym krajem tranzytowym), przemytnicy przekonują migrantów do korzystania ze szlaku prowadzącego przez Maroko do Hiszpanii.

Hiszpania była dotąd po Włoszech i Grecji trzecim najważniejszym krajem docelowym dla migrantów, którzy w drodze do Europy korzystali ze szlaku przez Morze Śródziemne, teraz zapowiada się, że będzie pierwszym krajem.

Artykuł Imigranci mają nowy szlak w drodze do Europy. Włochy już nieatrakcyjne pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl