Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Internetowy PRZEŁOM! Parlament Europejski zadecydował, internauci podnieśli wrzawę


O tej sprawie mówiło się już od dawna. Wywoływała ona niemałe zamieszanie, wzburzając cały internet. Parlament Europejski próbował bowiem zakneblować sieć i sposób dystrybucji informacji w niej. Teraz jednak mamy przełom!

Dokument, o którym mówiono ACTA 2 Parlament Europejski przygotowywał długie miesiące. Choć mówiono o pięknych i wielkich celach ochrony autorów i twórców w internecie, tak naprawdę były to frazesy.

Parlament Europejskich chciał wprowadzić zmiany, które miały zakneblować przepływ informacji w sieci. 5 lipca miał być sądnym dniem, który wszystko odmieni. To właśnie bowiem w czwartek eurodeputowani zebrali się, by głosować nad nowym prawem.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja TRUJE ludzi! Makabryczne odkrycie policjantów

Mamy wolny internet!

Na szczęście jednak udało się pokonać biurokratów i zwolenników zakładania internautom kagańca. Na 627 głosujących polityków aż 278 było za wprowadzeniem kontrowersyjnych zmian. Na szczęście w opozycji do nich było 40 deputowanych więcej – 318 osób było przeciwnych kontrowersyjnemu prawu. Natomiast od głosu wstrzymało się 31 polityków.

Dzięki temu kontrowersyjne prawo zwane ACTA 2, które poruszyło społeczność całej Europy, zostało wywalone do kosza. Internauci podnieśli triumfalną wrzawę, gdyż wolność słowa w internecie została zachowana.

Niestety, nie jest wykluczone, że Parlament Europejski w przyszłości znów nie spróbuje ograniczyć naszej wolności w sieci. Na razie jednak to się nie zapowiada, a biurokraci i twardogłowi z władz unijnych ponieśli dziś sromotną klęskę.

Tomasz Poręba
twitter.com/TomaszPoreba

źródło: niezalezna.pl

Artykuł Internetowy PRZEŁOM! Parlament Europejski zadecydował, internauci podnieśli wrzawę pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl