Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

James Rodriguez wykluczony z Mundialu? Nie trenuje. Kolumbijska federacja informuje o kontuzji piłkarza


Kolumbijczyk James Rodriguez, który nie trenuje z drużyną narodową od piątku, ma krwiak na prawej łydce – poinformowała tamtejsza federacja piłkarska. Nadal nie wiadomo, czy pomocnik Bayernu Monachium wystąpi we wtorkowym meczu 1/8 finału mundialu z Anglią.

Kolumbijski związek przedstawiał dotychczas bardzo zdawkowe informacje o stanie zdrowia jednego z najlepszych piłkarzy tego kraju. Rodriguez opuścił boisko z powodu urazu w 31. minucie czwartkowego meczu grupy H z Senegalem (1:0) i od tego czasu nie wrócił do treningów. Obawiano się, że mogło dojść do naderwania lub zerwania włókna mięśniowego.

Sobotnie badania w Kazaniu wykazały jednak, że przyczyną dolegliwości 26-letniego zawodnika jest krwiak.

„Otrzymuję ogromne wsparcie i wiele pozytywnej energii. Dziękuję za to. Wrócę silniejszy” – obiecał na Twitterze król strzelców mundialu w Brazylii przed czterema laty.

Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa leczenie tej kontuzji. We wtorek w Moskwie Kolumbia zmierzy się z Anglią w 1/8 finału mistrzostw świata.

Rodriguez znalazł się w wyjściowym składzie także na spotkanie z Polską (3:0), w którym rozegrał pełne 90 minut i zanotował dwie asysty. Wybrano go później najlepszym piłkarzem tego meczu.

Ostatni trening Kolumbii opuścił także Miguel Angel Borja, który ma problem z prawym kolanem.(PAP)

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com