Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Janusz Korwin-Mikke: Spisek Żydów i masonów [Z ARCHIWUM NCZAS.COM]


Parę lat temu prowadziłem w „NCz!” rubrykę „Obserwatorium masonerii” – więc sądzę, że większość Czytelników ma o tej organizacji jakie takie pojęcie. Niektórzy może lepsze niż ja – bo trochę zaniedbałem tę działkę.

Większość ludzi jednak mówi o spisku Żydów i masonów. Tymczasem sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Przede wszystkim Żydzi. Nie jest to największy naród na świecie, ale chyba najbardziej wpływowy. Wszelako absolutnie daleki od jakiejkolwiek jedności. Są Żydzi nienawidzący chrześcijaństwa – i to oni są odpowiedzialni za dziwactwo, jakim jest używanie w izraelskich szkołach znaku ┬ zamiast +! Ale w Nowym Jorku mieści się też organizacja „Żydzi za Chrystusem”!

Chyba większość Żydów popiera istnienie Państwa Izrael – albo przynajmniej udaje, że popiera, by nie podpaść syjonistom. Ale przecież np. „Naturei Karta” (i jeszcze dwie inne, mniej radykalne sekty) uważają utworzenie Izraela za błąd, za sprzeciwienie się woli Boga. „Naturei Karta” posuwa się do tego, że jej lider wyjeżdża do Iranu i namawia JE Mahmuda Ahmadineżada, by zniszczył Izrael. Najlepiej – bombą atomową. A jednocześnie 5 milionów izraelitów z USA regularnie wspomaga świeckie Państwo Izrael, wybudowane bez czekania na przyjście Mesjasza. Wielu Żydów to ateiści, natomiast żydzi dzielą się na ortodoksów, konserwatystów i reformowanych – i te trzy Synagogi żrą się między sobą jak nie przymierzając katolicy, prawosławni i protestanci.

Żydzi-ortodoksi grożą palcem Żydom-kapitalistom i nienawidzą żydokomuny, kapitaliści żydokomunę najpierw uważali za śmieszną, potem się jej panicznie bali, obecnie niektórzy robią z nią interesy, no a żydokomuna i pierwszych, i drugich wymordowałaby z przyjemnością.

Podobnie z masonerią. Masoni regularni, „szkoccy” – na ogół Anglosasi podlegli Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii innych w ogóle nie uważają za masonów – są dość konserwatywni, wierzą w Boga (w Skandynawii muszą być wręcz chrześcijanami!), są wolnorynkowcami (ale niestety pragmatycznie, a nie ideowo – co oznacza, że jeśli im jest wygodnie, to odkładają wolny rynek na bok…). Wielki Wschód jest postępowy i absolutnie ateistyczny – to taka tajna jaczejka socjalistów; „Droit Humain” jest jeszcze bardziej postępowy – poza budową komunizmu dba jeszcze o równouprawnienie kobiet; natomiast Antyczny i Pierwotny Ryt Memfis-Misraїm zajmuje się, jak ortodoksyjni rabini, tylko studiowaniem tajemnic egipskich piramid i Świątyni Salomona… No i są takie dziwactwa jak B’nai B’rith…

Jest prawdą, że wielu „postępowych Żydów” należy jednocześnie do jakiejś masonerii. Ponieważ są to ateiści, to na ogół do Wielkiego Wschodu. Tym niemniej absolutnie nie wolno utożsamiać żydostwa z masonerią! I Żydzi zaczynają dostrzegać zagrożenie.

Na początek dostrzegli je rozmaici „oszołomi” od teoryj spiskowych – jak ktoś wierzy w absurdalne spiski, to znacznie łatwiej przyjmuje do wiadomości spiski realne. Np. p. prof. Henryk Makow – Żyd urodzony w Zurychu, ale od pół wieku mieszkający w Ottawie – widzi dzisiejszą cywilizację jako opanowaną przez 13 Wielkich Rodzin Finansistów. Twierdzi, że to właśnie ci finansiści są owymi tajemniczymi „Illuminatami” – wewnętrznym kręgiem masonerii.

Moim zdaniem, mocno przesadza – acz wiele faktów jest z tą teorią zbieżnych. Natomiast w stosunku do Żydów zauważa zupełnie trzeźwo, że działania B’nai B’rith, a zwłaszcza Anti-Defamation League wywołują niechęć do Żydów – poprzez absurdalne żądania kontroli Sieci, wprowadzania Prawa Przeciwko Nienawiści (czyli oskarżanie ludzi za np. twierdzenie, że Żydzi opanowali świat finansów…) – i w Ameryce narasta opinia, że „Żydzi znów szykują sobie Holokaust”.

CZYTAJ DALEJ ->

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com