Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Jeden raport ujawnia potworną prawdę. Francuska policja nie może dłużej tego ukrywać


Fakt, że Francja to chory człowiek Europy, wiadomo nie od dziś. Jak się jednak okazuje, nie tylko ekonomicznie jest z tym krajem coraz gorzej. Raport, który właśnie został opublikowany, ujawnia potworną prawdę. Policja nie może dłużej już ukrywać, że system bezpieczeństwa państwa jest na skraju załamania.

Francuski Senat zaprezentował właśnie raport, nad którym prace zakończyły się w zeszłym tygodniu. Dokument ten ujawnia gorzką prawdę na temat sytuacji we Francji. Jak się okazuje, jest gorzej, niż myślano. Nie tylko bowiem gospodarka i niepokoje w społeczeństwie działają na niekorzyść Francuzów.

Raport bezlitośnie obnażył bowiem prawdę na temat kondycji francuskich służb utrzymujących bezpieczeństwo w kraju. Jak się okazuje, żandarmeria i policja jest na skraju załamania. Jeśli władze nie podejmą szybkich działań, które miałyby na celu pomoc funkcjonariuszom widmo zapaści jest nader realne.

ZOBACZ TAKŻE: Bezczelne słowa prezydenta Ukrainy. Andrzej Duda zmiażdżył go jedną wypowiedzią

Francja: Policja na skraju upadku

Jak podaje francuski centroprawicowy senator z partii Republikanie, François Grosdidier, jeszcze nigdy nie było tak źle z francuskimi służbami. Te są w najgorszym stanie w całej swojej historii. Chodzi nie tylko o kondycję całego systemu i ilość wezwań, ale nawet o infrastrukturę i sprzęt, który pozostawia wiele do życzenia.

– Policja i żandarmeria nigdy nie były w tak strasznym stanie. Przede wszystkim dotkliwy jest brak inwestycji w sprzęt. Budynki policyjne są stare i często niespełniające standardów – mówi Grosdidier.

Żeby tego było mało, ilość wezwań i coraz trudniejsza, znacznie bardziej niebezpieczna niż kiedyś praca, doprowadzają policjantów do ostateczności. Raport ujawnia bowiem także, że znacznie wzrosła liczba samobójstw wśród policjantów. Akcje, w których uczestniczą i sytuacje, które widzą, niszczą ich psychicznie. Wskaźnik samobójstw wśród nich jest większy o 36% od średniej krajowej.

– Policja jest zmuszana do działania z mniejszymi zasobami w obliczu coraz gwałtowniejszych zagrożeń – demonstracji coraz trudniejszych do opanowania, wraz z pojawieniem się Czarnych Bloków [grupy politycznie motywowanych agresorów, które podżegają do przemocy podczas protestów – red.] oraz rosnącą wrogością wobec policji wśród obywateli – dodaje Grosdidier.

źródło: dzienniknarodowy.pl

Artykuł Jeden raport ujawnia potworną prawdę. Francuska policja nie może dłużej tego ukrywać pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl