Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Jest nowy kandydat za Adama Nawałkę. To będzie prawdziwy HIT!


O tym, że Adam Nawałka po mundialu w Rosji odejdzie z funkcji selekcjonera polskiej reprezentacji, mówi się nie od dziś. Szkoleniowiec polskiej reprezentacji zawiódł na mistrzostwach świata w równej mierze, co piłkarze. Już są typowane na jego miejsca kolejne osoby, ale jedna kandydatura wzbudza szczególne zainteresowanie.

To bez wątpienia odmieniłoby oblicze polskiej reprezentacji narodowej. Nowy trener bez wątpienia tchnąłby ożywczego ducha w grę Polaków, a efekty jego pracy moglibyśmy ocenić podczas Euro 2020, które w zasadzie już niebawem. Trzeba więc ratować formę i pozycję Polaków przed kolejną porażką.

Bez wątpienia ta kandydatura uratowałaby wizerunek polskiej reprezentacji. Jest ona o tyle dobra, że potencjalny nowy trener pracował już z Polakami w Legii Warszawa w sezonie 2015/2016 zdobywając Puchar i Mistrzostwo Polski.

Mowa oczywiście o Stanisławie Czerczesowie, rosyjskim trenerze osetyjskiego pochodzenia. Selekcjoner ten dokonuje obecnie prawdziwych cudów z reprezentacją Rosji.

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy piłkarz reprezentacji zabił człowieka po powrocie z Mundialu

Obcokrajowiec za Nawałkę

Przypomnijmy, że Czerczesow w niedzielę dokonał czegoś, co nie udawało się reprezentacji Rosji od lat. Selekcjoner budując grę i skład na boisku w nietypowy sposób zapewnił swoim piłkarzom przejście z 1/8 mundialu do ćwierćfinału. Oznacza to, że przed Rosjanami jeszcze jeden mecz, by znaleźć się wśród 4 drużyn, spośród których 3 będą miały podium.

Okazuje się, że Polski Związek Piłki Nożnej poważnie myśli o ponownym ściągnięciu Czerczesowa do Polski. Adam Nawałka jest na wylocie, a taki wizjoner jak Stanisław Czerczesow bez wątpienia przydałby się Polakom.

Skąd jednak wiadomo o tym, że polska federacja jest zainteresowana Rosjaninem? O całej sprawie poinformował Jakub Krupa, korespondent PAP w Wielkiej Brytanii. Jak przekazał, BBC miało dowiedzieć się o zainteresowaniu władz PZPN pozyskaniem Czerczesowa.

– Komentatorzy BBC mówią o zainteresowaniu PZPN usługami trenera Rosji Stanisława Czerczesowa jako potencjalnego nowego selekcjonera reprezentacji Polski – przekazał korespondent.

źródło: wmeritum.pl

Artykuł Jest nowy kandydat za Adama Nawałkę. To będzie prawdziwy HIT! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl