Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Kaczyński podjął decyzję życia! Już nic go nie zatrzyma


Jarosław Kaczyński właśnie ogłosił przełomową decyzję, która na zawsze zmieni polską politykę. Szef partii rządzącej zrobił coś, na co do tej pory nie zdecydował się żaden lider formacji, która zdobyła władzę.

Polacy nie mają najlepszego zdania o polskiej klasie politycznej. I słusznie. Przedstawiciele tego zawodu wielokrotnie zawodzili swoich wyborców, a stanowiska, które zdobywali dzięki poparciu partii często wykorzystywali do załatwiania prywatnych interesów co doprowadziło do niezliczonej ilości afer. Teraz wszystko się zmieni.

Jarosław Kaczyński “zabrał koryto”

Polskie społeczeństwo znienawidziło polityków, bowiem często kandydowali oni nie dla “idei”, tylko po to, żeby zrobić karierę i “dopchać się do koryta”. Jarosław Kaczyński postanowił ukrócić ten proceder.

Po tym jak ogłosił zmniejszenie posłom pensji, teraz zdecydował się na jeszcze bardziej radykalny krok. Szef PiS zatwierdził właśnie decyzję, zgodnie z którą osoby, które dobrze zarabiają w spółkach skarbu państwa nie dostaną miejsc na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

– Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu – oznajmił Kaczyński, a słowa te zostały zatwierdzone przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński dotrzymał zatem słowa, taką deklarację składał bowiem już jakiś czas temu. Polityk jednym ruchem sprawił, iż karierowicze znikną z polityki.

– Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy, ci którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji – argumentował szef PiS.

Wrogów PiS zamurowało

Taki obrót spraw bardzo zmartwił przedstawicieli opozycji totalnej. Gdy u władzy była Platforma Obywatelska, nigdy nie zdecydowała się na podobną decyzję. Teraz z pewnością szanse przeciwników PiS w kolejnych wyborach zmalały. Zmiana, która na polskiej scenie politycznej wprowadził Jarosław Kaczyński z pewnością spodoba się Polakom.

Dla prezesa PiS nie była to łatwa decyzja. Prawo i Sprawiedliwość jako największa partia w Polsce również ma w swoich szeregach polityków zasiadających w spółkach skarbu państwa. Nie da się uniknąć, by w tak wielkim ugrupowania znajdowali się politycy, którzy wybrali swój zawód jedynie ze względu na ideę. Dlatego teraz szef PiS narobił sobie wrogów również we własnej partii. Lider formacji rządzącej jednak zupełnie się tym nie przejmuje.

Źródło: natemat.pl

Artykuł Kaczyński podjął decyzję życia! Już nic go nie zatrzyma pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl