Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Kaczyński zdeptał Tuska. Szef RE rozniesiony w pył


Lider Prawa i Sprawiedliwości bardzo rzadko ostatnio wypowiada się publicznie. Związane jest to przede wszystkim z chorobą polityka. W związku z tym jednak, każda wypowiedź szefa partii rządzącej ma teraz ogromne oddziaływanie na debatę publiczną.

Po tym, gdy Kaczyński, który jest najbardziej decyzyjną osobą w państwie wyraził swoje zdanie na temat Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej zamurowało.

Jarosław Kaczyński – ohydna manipulacja Donalda Tuska

Były szef PO wyraźnie ucieszył się z faktu, iż Polska została zmuszona przez Żydów do złagodzenia ustawy o IPN. Całe zamieszanie na tyle spodobało się Donaldowi Tuskowi, iż polityk zaczął głosić, iż teraz, przez działanie Prawa i Sprawiedliwości Polsce będzie przypisywany współudział w Holocauście.

Słowa te rozsierdziły Jarosława Kaczyńskiego dokumentnie. Polityk nie miał litości dla Donalda Tuska. Prezes PiS przypomniał okres rządów Platformy Obywatelskiej i pozycję na arenie międzynarodowej, jaką wtedy miała Polska.

Szef PiS gromi szefa RE

– Oczywiście znam i uważam to stwierdzenie za wyjątkowo ohydną manipulację. Obarczanie nas, Polaków, winą za zbrodnie II wojny światowej ma kilkudziesięcioletnią tradycję i kwitło niehamowane także wówczas, gdy za troskę o dobre imię naszego kraju odpowiadali Donald Tusk i jego formacja. Powiem więcej – szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska wydatnie przyczyniło się do rozkwitu tej szkalującej Rzeczpospolitą i nasz naród narracji – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Słowa te tym bardziej obciążają Donalda Tuska biorąc pod uwagę jego funkcję. Polityk jest bowiem wysokim urzędnikiem unijnym i powinien bardzo uważać na słowa. Atakowanie polskiej władzy w kontekście wojny dyplomatycznej naszego kraju z Izraelem o prawdę na temat Holocaustu jest czymś haniebnym. W związku z powyższym wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego uznana została za miażdżącą dla szefa Rady Europejskiej.

Artykuł Kaczyński zdeptał Tuska. Szef RE rozniesiony w pył pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl