Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Karma wraca. Kłusownicy chcieli polować na nosorożce, a zostali rozszarpani przez lwy


Karma wraca. Jak podaje Daily Mail, doszło do tragedii w południowoafrykańskim rezerwacie przyrody. Przynajmniej trzech kłusowników wtargnęło na teren rezerwatu by polować na nosorożce, niestety zamiast łowcami sami stali się ofiarami. Zostali zabici przez wygłodniałe lwy. Zostały po nich tylko zakrwawione szczątki.

Jak podaje Daily Mail kłusowników ukarać postanowiły Lwy. Mężczyźni zakradli się w nocy do rezerwatu dzikich zwierząt Sibuya. Zamierzali zabić nosorożce i uciąć im cenne rogi, uważane w Afryce za lek oraz afrodyzjak. Tym razem mieli ogromnego pecha – trafili na lwy.

Czytaj też: Niewiarygodne! Władze Izraela protestują przeciw publikacji deklaracji swojego premiera w żydowskiej prasie

Głośne ryki drapieżników, miały zaniepokoić pracowników parku. Przewodnik wiozący turystów na przejażdżkę po safari odkrył w pobliżu stada lwów ludzkie szczątki.

Nie wiadomo, ile osób zginęło. Właściciel rezerwatu, Nick Fox, poinformował, że na razie ciężko jest zidentyfikować, ile dokładnie osób zostało zabitych przez lwy. W poszukiwaniu innych potencjalnych kłusowników wyruszył helikopter, ale do tej pory nikogo więcej nie znaleziono.

Jak wynika ze śledztw, broń nie uratowała ich przed groźnymi drapieżnikami. Sami kłusownicy mieli być dobrze przygotowani do polowania. Mieli ze sobą karabiny z tłumikami, amunicję, siekiery służące do odcinania rogów nosorożcom, noże oraz zapas żywności na kilka dni.

Ich ekwipunek jasno wskazuje, że ci ludzie włamali się do rezerwatu, by polować i zabijać nosorożce. Lwy okazały się jednak silniejsze.

-„Lwy są naszymi obserwatorami i opiekunami, więc wybrali niewłaściwe stado i stali się posiłkiem. Jesteśmy smutni z powodu jakiejkolwiek utraty życia, ale kłusownicy przybyli tutaj, aby zabić nasze zwierzęta.”

-„To wysyła jasną wiadomość do innych kłusowników, że nie zawsze będziesz zwycięzcą” -powiedział właściciel rezerwatu Nick Fox

Przeczytaj też: Brytyjczycy mają swojego Biedronia. Magiczny Magid z Somalii ogłasza Trumpa ludzkim śmieciem i zakazuje mu wjazdu do miasta

Nczas.com/ o2.pl/ Daily Mail

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com