Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Katastrofa Niemców! Właśnie pożegnali się z mundialem


Z OSTATNIEJ CHWILI Katastrofa Niemców! Właśnie zakończył się ich trzeci i ostatni mecz na rosyjskim mundialu. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów odpadła z mistrzostw tak szybko jak Polska. To pierwsza taka sytuacja w historii, odkąd rozgrywana jest faza grupowa. Podkreślmy jeszcze raz, to nie żart: Niemcy odpadli z Mundialu już w fazie grupowej!

Niemcy – Korea Południowa

Wydawało się, że mistrzowie świata sprzed 4 lat jadą do Rosji jak po swoje. Nikt nie brał pod uwagę scenariusza, w którym Niemcy odpadają wcześniej niż półfinał. Tymczasem nasi zachodni sąsiedzi zaprezentowali się niemal równie słabo, co reprezentacja Polski. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Cała prawda! Lewandowski zdradza, dlaczego odpadliśmy z mistrzostw

Właśnie zakończył się mecz Niemiec z Koreą Południową. Drużyna z Azji wygrała 2-0. Równocześnie trwało spotkanie Meksyku ze Szwedami. Z tymi ostatnimi Niemcy bezpośrednio rywalizowali o 2. miejsce w grupie, premiowane awansem do 1/8 finału.

Niemcy odpadli z Mundialu

Szwecja pokonała Meksyk aż 3-0 i to właśnie Szwedzi, wraz z Meksykanami, awansowali dalej. Z zaledwie jedną wygraną na koncie Niemcy żegnają się z rosyjskim mundialem. To największa sensacja od lat. 

Przypomnijmy: na inaugurację Niemcy przegrali z Meksykiem 0-1, później cudem pokonali Szwecję strzelając bramkę w ostatniej sekundzie meczu. Jednak dziś nie zdołali podołać zadaniu i po meczu z Koreą Południową mogą pakować walizki. 

Rozczarowanie w Niemczech jest jeszcze większe, niż w Polsce. Nasi zachodni jechali przecież do Rosji jako aktualni mistrzowie świata. Tymczasem nie wyszli nawet z grupy. Po tej imprezie trener Joachim Loew prawdopodobnie – podobnie jak Adam Nawałka – pożegna się z posadą selekcjonera. 

Artykuł Katastrofa Niemców! Właśnie pożegnali się z mundialem pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl