Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

Kłótnia posłanek PiS na Twitterze. Poszło o ruskich trolli


„Ruskie trolle szaleją w sieci, banujmy je” – grzmi Joanna Lichocka w swoim komentarzu dla portalu niezalezna.pl. Na słowa te krytycznie zareagowała między innymi Jolanta Szczypińska.

W swoim komentarzu dla portlau Niezależna.pl, posłanka PiS nawiązała do ustawy IPN oraz kontrowersji jakie budzi wśród opinii publicznej. Zdaniem posłanki Lichockiej, finał sprawy ma być rzekomo ‚bezdyskusyjnym sukcesem’ polskiej dyplomacji.

Polska dyplomacja odniosła bezdyskusyjny sukces – deklaracja premierów Polski i Izraela jest punktem zwrotnym. Dalej posłanka przkonuje, że że dzięki ustawie o IPN i deklaracji obu premierów przez warstwy kłamstw przebija się prawda o Polsce

A to – tak jak zniweczenie próby zniszczenia naszych relacji z USA i z Izraelem – jest bardzo nie w smak Kremlowi. Ruski trolle szaleją w sieci, banujmy je.

To ostatnie stwierdzenie nie spodobało się partyjnej koleżance Lichockiej, Jolancie Szczypińskiej, która skomentowała wypowiedź posłanki na Twitterze.

Wśród moich znajomych na Twitterze jest bardzo wielu, którzy mają odmienne zdanie w tej kwestii. Mają do tego prawo. To nie oznacza, że można ich nazwać „ruskimi trollami”! Nie zgadzam się z Panią poseł Joanną Lichocką na tego typu działanie. Przekonujmy się ale się nie obrażajmy – pisze.

Warto przeczytać zanim się skomentuje – odparła krótko Lichocka.

Posłanka Lichocka znana jest ze swojej bezkompromisowej postawy oraz tego, że źle znosi krytykę na którą często dopowiada blokowaniem użytkownika. Nie ma również oporów przed atakowaniem ludzi z własnego kręgu politycznego czy też elektoratu.

Jedno jest pewne, żadna deklaracja nie wymaże licznych oszczerstw, które pojawiły się pod adresem Polski w ciągu ostatnich miesięcy w zagranicznych mediach. Zaniedbywana od lat i źle prowadzona polityka historyczna, a następnie szybka kapitulacja pod naciskiem z pewnością nie są bezdyskusyjnym zwycięstwem.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com