Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Koniec bezkarności faszystów i komuchów z Antify w Ameryce? Za zasłanianie twarzy i atakowanie legalnych demonstracji grozić ma 15 lat więzienia [VIDEO]


Amerykański Kongres zajmie się ustawą o zwalczaniu faszystów i komunistów z Antify atakujących legalne demonstracje. bandytom za napady i zasłanianie twarzy może grozić nawet do 15 lat więzienia.

Ustawę zwaną „Unmasking Antifa Act” wprowadzają pod obrady Kongresu republikanie z Izby Deputowanych. Sprawozdawcą jest kongresmen Dan Donovan.

Projekt nowego prawa przewiduje kary dla wszystkich, którzy „zranią, napadną zagrożą, zastraszą” kogoś mając zasłoniętą twarz. Bandytom dopuszczającym się takich czynów grozi grzywna i do 15 lat więzienia.

W samym projekcie nie ma mowy o Antifie, ale  tytuł wskazuje, że nowe prawo wymierzone jest w faszystów i komunistów z Antify, którzy zamaskowani dopuszczają się ciągłych napadów na legalne demonstracje i zgromadzenia prawicy i konserwatystów.

Amerykanie mają naturalne prawo by mówić i protestować swobodnie, bez obawy, że zostaną zaatakowani koktajlami Mołotowa – mówi dziennikowi „The Independent” kongresmen Donovan.

Na nowe prawo użala się Janine Renee Cunningham z Rady Koordynującej Anarchistów Nowego Yorku (New York’s Metropolitan Anarchist Coordinating Council).

Ustawa wymierzona jest w taktykę stosowaną przez antyfaszystów, którzy bronią się przed przemocą i atakami skrajnie prawicowych grup – mówi anarchistka.

Wniesienie projektu ustawy zostało sprowokowane ostatnimi wydarzeniami w Portland. Faszyści i komuniści z antify napadli na legalny marsz poparcia dla Joeya Gibsona, republikańskiego kandydata do Senatu. Imprezę zorganizowała grupa Patriot Prayer.

Uczestnicy marszu zostali napadnięci przez bandytów z Antify, którzy zaatakowali ich pałkami łańcuchami i obrzucili kamieniami. Na ulicach Portland doszło do starć pomiędzy republikanami a komunistami i faszystami z Antify. Starcie skończyło się fatalnie dla komunistycznych i faszystowskich bojówek, bo republikanie bardzo skutecznie stawili im czoła. Policja aresztowała kilkanaście osób konfiskują m.in noże, pojemniki z gazem pieprzowym i pałki.

Nagrania z zamieszek, które już zostały nazwane „Bitwa o Portland” stały się hitem internetu. Komuchów i nazioli poznać po czarnych bluzach i zasłoniętych twarzach.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com