Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Koniec z małżeństwami dzieci. Finowie na wojnie z przybyszami


Dla przykładu, moim zdaniem zwyczaje czy praktyki religijne nie są wystarczająco mocną przesłanką, by pozwalać na małżeństwa dzieciom, nawet ze specjalnym pozwoleniem – oświadczył fiński minister zdrowia Antti Häkkänen. Polityk zaproponował, by prawnie zakazać jakiejkolwiek możliwości zawierania związków małżeńskich z dziećmi.

Aktualnie obowiązujące w Finlandii prawo zezwala na zawieranie małżeństw z osobami nieletnimi. Wymagane jest specjalne pozwolenie, którego władze udzielają najczęściej właśnie ze względów religijnych.

Urzędnik może zgodzić się na ślub osoby, która ma mniej niż 17 lat. Według danych statystycznych w ciągu ostatnich lat wydawano od 10 do 30 takich zezwoleń rocznie. W 2017 r. do urzędów wpłynęło 11 wniosków. Zgodę wyrażono w siedmiu przypadkach.

ZOBACZ: Jedziesz na wakacje do Włoch? Uważaj! Rząd przygotował gigantyczne kary za kupowanie na plaży

Wskazuje się, że nie wszystkie wnioski mają związek z religią. Podania składa się również w wypadku ciąży nieletnich dziewcząt.

Minister Häkkänen chce, by wzorem innych nordyckich państw fiński rząd zmienił zapisy ustawy. Propozycja została skierowana do konsultacji.

SPRAWDŹ: Netflix w tarapatach. Za ten film został oskarżony o dziecięcą pornografię. Reżyser tłumaczy, że dziewczynki nie wiedziały, co robią

Źródło: rp.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com