Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Kukiz masakruje PO: „Hipokryci, którym nie chodzi wcale o żadne sądy (…) a jedynie o ugranie partyjnego interesu”


Paweł Kukiz masakruje PO na swoim profilu na Facebooku. Wspomina, że partia Grzegorza Schetyny głosowała tak samo jak PiS. „Hipokryci, którym nie chodzi wcale o żadne sądy” – napisał o politykach Platformy Obywatelskiej.

Działacze PO przekonują, że przeniesienie prof. Gersdorf w stan spoczynku jest niezgodne z konstytucją. Kukiz jednak zauważył, że politycy Platformy mieli szansę zapobiec obecnej sytuacji (a przynajmniej zagłosować w tej sprawie).

Czytaj też: Brytyjczycy mają swojego Biedronia. Magiczny Magid z Somalii ogłasza Trumpa ludzkim śmieciem i zakazuje mu wjazdu do miasta

Lider Kukiz’15 przypomniał sytuację, gdy dyskutowano nad poprawką do ustawy o Sądzie Najwyższym, która zakładała, że przechodzenie w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia nie będzie obejmowało I Prezesa Sądu Najwyższego.

„Widzę jak ostatnio Platforma w pierwszym szeregu broni Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego 🙂 I przypomina mi się sytuacja, kiedy debatowaliśmy nad 47 poprawką do ustawy o SN. Chodziło w niej o to, by przechodzenie w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 rok życia NIE DOTYCZYŁO Pierwszej Prezes SN.” – pisze lider KUKIZ’15.

„Hipokryci, którym nie chodzi wcale o żadne sądy, interes obywatelski i spokój a jedynie o ugranie partykularnego, partyjnego interesu poprzez zadymy i szczucie Polaków na siebie… Platforma głosowała wtedy jednak ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością przeciwko takiemu rozwiązaniu (tylko jeden poseł PO był za).” – podsumował Kukiz na Facebooku.

Czytaj też: Analiza: Ustawa o IPN to tylko preludium przed główną bitwą. Polska je przegrała w upokarzający sposób

Nczas.com/ Facebook

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com