Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Lewandowski atakuje Nawałkę. Zdradził, co było przyczyną porażki


Atmosfera wokół naszej reprezentacji narodowej po fatalnych mistrzostwach świata znacznie się pogorszyła. Dwa bardzo słabe mecze i groteskową końcówkę meczu z Japonią zapamiętamy na długie lata. Wygrana na pożegnanie nie poprawiła nastrojów, a dyskusje o przyszłości kadry zaogniają się. Z kolei Robert Lewandowski atakuje Nawałkę i sugeruje, że przez konkretne decyzje trenera nie byliśmy w stanie powalczyć z nikim.

Polacy zagrali prawdopodobnie najsłabszy turniej od kilkudziesięciu lat. Byliśmy nieporadni i praktycznie nie potrafiliśmy zagrozić bramce przeciwnika. Dwie bramki zdobyte w meczach z Senegalem i Japonią pozwoliły polskim kibicom na częściowe otarcie łez.

Ogólny bilans jest jednak tragiczny. Eksperci już od blisko dwóch tygodni próbują ustalić przyczyny katastrofy w Rosji. Żaden z reprezentantów nie bierze winy na siebie, bo fakt jest taki, że zawiodła cała drużyna. Pozytywnie oceniane są jedynie występy Macieja Rybusa, Jacka Góralskiego i Rafała Kurzawy i Łukasza Fabiańskiego, który zagrał tylko w meczu „o honor”. 

Lewandowski atakuje Nawałkę

Ostro krytykowany jest przede wszystkim Robert Lewandowski, który miał być kandydatem do tytułu króla strzelców, a wraca z Mundialu bez gola. On sam powiedział właśnie, dlaczego – jego zdaniem – gra naszej reprezentacji wyglądała tak beznadziejnie. Lewandowski atakuje Nawałkę za konkretne decyzje. 

Robert Lewandowski przyznał, że wraz z innymi piłkarzami reprezentacji Polski odczuwa złość i rozgoryczenie po odpadnięciu z mistrzostw świata w Rosji. – Jednak musimy się z tego podnieść – podkreślił napastnik Bayernu Monachium.

Kapitan naszej reprezentacji skrytykował taktykę drużyny ustaloną na dwa pierwsze mecze przez trenera Adama Nawałkę. Selekcjoner, któremu dotychczas wszyscy ufaliśmy, zaskoczył nawet drużynę. Okazuje się, że – zdaniem Lewandowskiego – gdybyśmy zagrali czterema obrońcami, jak w ostatnich latach, wszystko wyglądałoby znacznie lepiej.

Mecz z Japonią pokazał, że ustawienie z czterema obrońcami jest naszym systemem, w którym czujemy się najlepiej. Było to widać – powiedział Lewandowski. Wyraźnie odniósł się w ten sposób do „eksperymentu” Adama Nawałki, który kazał drużynie grać trójką w obronie. Tymczasem najlepsze spotkania w ostatnich latach rozgrywaliśmy czwórką.

„Lewy” odniósł się też do żenującej końcówki meczu z Japonią. W końcówce spotkania w Wołgogradzie doszło do kuriozalnej sytuacji. Przegrana 0:1 gwarantowała Japonii awans z grupy. Japończycy przez kilka minut wymieniali piłkę między sobą, a Polacy ich nie atakowali, stojąc na własnej połowie.

To Japończycy byli przy piłce, a my czekaliśmy. Wiadomo, że jako ofensywny zawodnik wolałbym zaatakować. Jednak mieliśmy korzystny wynik – stwierdził. Faktem jest jednak, że tą wygraną nie uratowaliśmy honoru. Biernością w końcówce wyrzuciliśmy za burtę mistrzostw świata Senegal. To nie było sportowe zachowanie.

źródło: dziennik.pl

Artykuł Lewandowski atakuje Nawałkę. Zdradził, co było przyczyną porażki pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl