Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Lewandowski ma dość. Odchodzi z reprezentacji Polski?


Na Roberta Lewandowskiego i jego kolegów po nieudanym starcie na mistrzostwach świata wylano wiadro pomyj. Kapitanowi naszej reprezentacji niektórzy zarzucają, że nie zaprezentował takiego poziomu, jak w klubie. Ogółem kadrowiczom wytyka się rzekomy brak zaangażowania. 

Piłkarze i trener Nawałka przekonują, że zrobili wszystko, co było możliwe. – Po prostu byliśmy słabsi piłkarsko, pewnego poziomu nie przeskoczymy – przyznają zgodnie na konferencjach prasowych po meczu z Kolumbią. 

Statystyki również wskazują, że Polacy nie „truchtali po boisku”, jak twierdzą niektórzy, a bardzo dużo biegali, czym starali się nadrobić braki sportowe. Choć pod względem ilości sprintów nasza drużyna znalazła się na 9. miejscu spośród 32 zespołów, to internetowi hejterzy niemający bladego pojęcia o piłce wciąż twierdzą: „mogli przegrać, ale po walce”.

Lewandowski kończy karierę reprezentacyjną? 

Ktoś, kto nigdy nie kopnął piłki, a co najwyżej kopnął się w czoło, kiedy próbował ją kopnąć, nigdy nie zrozumie, jaką bezsilność na boisku czuli nasi piłkarze. Kolumbia po prostu ma bardziej utalentowanych piłkarzy, którzy często od najmłodszych lat szkolili się w najlepszych klubach europejskich. Waleczność naszych zawodników mogła tutaj zmienić niewiele. 

Niedzielni kibice, czyli życiowi nieudacznicy, którzy uaktywniają się dopiero wtedy, gdy naszej reprezentacji słabiej pójdzie, tym razem przekroczyli wszelkie granice. Pomogli tym samym wielu naszym najbardziej znanym piłkarzom w podjęciu przełomowej decyzji. 

Lewandowski jest jedną z największych gwiazd w naszej reprezentacji. Niestety, nie spełnił oczekiwań kibiców na mundialu. Na konferencji prasowej zwołanej po ostatnim meczu odpowiedział na pytanie dziennikarza w taki sposób, że wszystko wskazuje na to, iż „Lewy” również chce zakończyć karierę w kadrze, podobnie jak m.in. Łukasz Fabiański czy Łukasz Piszczek.

Źle grają, bo dużo zarabiają?

Staramy się wypowiadać na temat turnieju, tego jak wyglądał cały sezon przed nim. Nie ma co wybiegać za bardzo w przyszłość – odparł wymijająco Lewandowski na pytanie o zakończenie kariery. Wcześniej w geście załamania złapał się za głowę. 

Trudno się Robertowi dziwić. Wspomniani niedzielni kibice, których interesują głównie zarobki piłkarzy, sprawiają wrażenie, jakby nie docierało do nich, co mówią nasi piłkarze. Byli w tych dwóch meczach jedną z najwięcej biegających drużyn na turnieju, ale nic im nie wychodziło. Po meczu z Kolumbią załamani przyznali: byliśmy słabsi, nie daliśmy rady. Ale do pustych czaszek internetowych hejterów nic nie dociera. Wbrew faktom wciąż twierdzą, że skoro przegraliśmy 0-3, to staliśmy w miejscu i patrzyliśmy, jak Kolumbijczycy strzelają kolejne gole.

Jeśli Robert podejmie decyzję o odejściu z reprezentacji, a tak zapewne zrobi, to będzie ona jak najbardziej zrozumiała. Trudno jest bowiem reprezentować naród, który przez 4 lata z dumą oklaskuje sukcesy drużyny, a po dwóch fatalnych meczach każe piłkarzom wracać z Rosji na piechotę.

I jeszcze te memy o żelu na głowie i wysokich pensjach, i o rolach w reklamach. Ta, bo gdyby Lewandowski, Glik czy Grosicki odrzucili oferty reklamowania danych produktów, to w niedzielę na boisku roznieśliby Kolumbię. Zawistne wieśniaki, nie jesteście godni identyfikować się z tą reprezentacją. Gdyby któryś z was choć trochę znał się na piłce, to wiedziałby, że w ostatnich latach Nawałka wycisnął z tej drużyny nie 100, a 110%. A gdyby nie znienawidzony dziś Lewy, to w ogóle nie byłoby Polski na tym mundialu. Rozumieją to prawdziwi kibice, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.

W kwestii zarobków powiedzmy sobie szczerze: każdy zarabia tyle, na ile pracodawca wycenia jego pracę. W przypadku Lewandowskiego czy Szczęsnego są to miliony euro rocznie. W przypadku rzeczonych internetowych przegrywów, zapewne kilka tysięcy razy mniej. 

Artykuł Lewandowski ma dość. Odchodzi z reprezentacji Polski? pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl