Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 20, 2018

Lud wie swoje!


Niedawno skopiowałem i umieściłem na swojej stronie mem o treści:
.
„Sędzia nie przeżyje za 10tys. zł
Ubek za 2tys.
A po 500+ podobno w dupach się przewraca!
Lewackie myślenie to choroba umysłu.”
.
Przypomniała mi się scenka rodzajowa sprzed ponad roku ze sklepu w małopolskim miasteczku.
Jedna z klientek oburzona jakimś drobiazgiem, a zarazem najwidoczniej owładnięta „lewacką chorobą” zaczęła wyrzucać z siebie potok słów: „Ta dzisiejsza Polska to skandal! Konstytucja jest łamana! Demokracja deptana! Tylko KOD i PO zależy na Polsce, a nie PiS. Ten Kraj stoi na granicy upadku! Ten wredny „Kaczor” wszystkich pozamyka… itd., itp.”. Na co inna klientka zareagowała słowami: „W dupie mam demokrację! Demokracją i Konstytucją dzieci nie nakarmię! Gówno mnie obchodzi, kto rządzi w Polsce, ale jak trzeba będzie, to i w zimie przez śniegi pójdę zagłosować na PiS!”. Można by dodać – jak jeszcze PiS coś ponownie, lub dodatkowo obieca.
.
A jak na przykład więcej obieca Nowoczesna czy jakieś inne PO-Twory, to co? Jak zagłosuje wtedy Lud?
Można się obruszać na taki „patriotyzm” Ludu, ale Lud wie swoje. Władza się zmieniła, ale pozostała ta sama. Tak samo funkcjonuje jak przedtem i tak samo należy ją w związku z tym traktować. Jak się od władzy coś wydrze, to będzie nasze (moje). A władza? Ta przecież sobie zawsze poradzi! To niech ludzie się boją i nie podskakują – jak to wyjaśniał swego czasu ciemnemu Ludowi Jerzy Urban.
.
I ja się nie dziwię takiej postawie Ludu. Zastanówmy się tak na chłodno. Jak się komuchy już uwłaszczyły na państwowym, to dla omamienia Ludu zamiast uwłaszczenia na pozostałych marnych resztkach państwowego majątku wymyśliły program powszechnej prywatyzacji i tzw. świadectwa udziałowe NFI (Narodowe Fundusze Inwestycyjne). Pamięta ktoś jeszcze te reklamy telewizyjne kierowane zwłaszcza do młodych obywateli, że wykupując (!) świadectwo stajesz się właścicielem nowoczesnej fabryki komputerów (której nota bene w Polsce nie było ani jednej, ani wtedy ani obecnie!)? W reklamie młody „współwłaściciel” pośród ukłonów przechadzał się po „swojej” nowoczesnej fabryce. Dla starszych była wersja nieustających wakacji na leżaku pod palmami, sfinansowanych z udziałowych dywidend.
.
Czym skończyły się te świadectwa udziałowe i całe NFI? Tym samym co zwykle. Kto miał nieźle zarobić, to zarobił, przedsiębiorstwa z NFI „zarżnięte”, a pozostałość po nich sprzedana za grosze. Wykupione za 20zł świadectwa osiągnęły w efekcie niemal zerową wartość i niektórym nawet nie chciało się ich odsprzedawać gdy zbliżał się termin ich ważności. „Swoi” zarobili, reszta została „wydymana”. Warto by przypomnieć dzisiaj te reklamowe ściemy. Byłby niezły ubaw.
.
Natomiast Lud (przynajmniej jego część) efektywnie skorzystała na uwłaszczeniu mieszkań spółdzielczych i to wielu (między innymi i ja) dobrze sobie zapamiętało na rzecz polityków, którzy po rozpadzie AWS utworzyli PiS. No bo co by było gdyby nie uwłaszczenie? Spółdzielnie mieszkaniowe za marne pieniądze mogliby przejąć „znajomi” kombinatorzy i ustalić wysokie czynsze, jak to stało się niejednokrotnie z budynkami zakładowymi kupionymi razem z nieistniejącą już fabryką. Co się uda władzy wydrzeć, to sam zysk. Władza i tak by to sama „skonsumowała” lub zmarnowała. Socjalizm, to socjalizm i żadne duraczenie kapitalizmem nie pomoże. Lud wie swoje!
.

Ostatnio Lud się jeszcze upewnił, że to nawet nie ta władza rządzi co rządzi, lecz tak jak dawniej Polską rządzi – no, teraz to już nie wiadomo nawet kto rządzi Polską. Bruksela, Berlin, Paryż, Waszyngton, Jerozolima, czy może wszystkie One do kupy razem wzięte? To jest sens się przejmować i głowę sobie łamać? Lepiej zająć się tym co ode mnie zależy i żądać ile się da od państwa, urzędów, kościoła, fundacji i innych i czekać, która partia wylicytuje więcej. Dopóki Lud nie będzie czuł, że Polska jest Polska, to nastawienie do państwa się nie zmieni, i że nie warto dla niej się poświęcać, a raczej żyć z niej, podobnie jak żyje wielu innych żyjących (nieźle!) z Tego Kraju!
Janusz Żurek

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od 3obieg.pl