Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Magdalena Środa cieszy się z porażki Polski na mundialu. „Może zwiastować porażkę idei państwa narodowego”


Magdalena Środa cieszy się z porażki polaków na mundialu! W swoim lewackim stylu mędrkuje, że „porażka „naszych chłopców” może zwiastować porażkę idei państwa narodowego”. Wszystko z powodu tego, że nasi piłkarze grają lepie w klubach niż w kadrze. 

Magdalena Środa ostatnio niejednokrotnie zabierała głos na temat Mundialu. Wcześniej stwierdziła, że świętowanie stulecia niepodległości jest od niego gorsze, ponieważ piłkarskie święto potrwa miesiąc, zaś celebrowanie faktu, że w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, ma trwać cały rok.

Czytaj też: Michalkiewicz o nowelizacji ustawy o IPN: Obóz gorliwych patriotów połączył się z obozem zdrady i zaprzaństwa

Na łamach antypolskich mediów przyznaje, że porażka polskiej reprezentacji ją cieszy. M.in. dlatego że zostaje jej oszczędzony widok podnieconego meczami Prezydenta. „A Andrzej Duda w roli kibica sportowych seansów jest znacznie gorszy niż w roli ludowego pożeracza kiełbasy” – ocenia.

Oczywiście prof. Środa nie byłaby sobą gdyby do swoich wypowiedzi wtrąciła odrobiny lewackiego bełkotu.

„Najważniejsze jest jednak to, że porażka „naszych chłopców” może zwiastować porażkę idei państwa narodowego. Akurat tu związki są wyraźne: politycy lubią wspierać piłkę, bo kibicowanie wzbudza plemienne nastroje ważne dla wzmacniania militarnego i separatystycznego ducha narodów”.

Według znawczyni piłki nożnej, Magdaleny Środy, oczywistym jest to, że Mundial pokazał, że dla piłkarzy znacznie ważniejsza jest aktywność w lokalnych, ponadnarodowych klubach niż reprezentowanie państwa.

Według Pani profesor, żadnego wpływu na grę piłkarzy nie mają koledzy z drożyny tylko międzynarodowego wizja świata pokoju i lewackich ideologi. Zwłaszcza u muzułmańskich piłkarzy…

„Tak właśnie można sobie wyobrazić przyszłą Unię Europejską: nie jako związek państw narodowych, ale związek rozlicznych i zróżnicowanych wspólnot lokalnych.”

„Jako związek małych ojczyzn i okręgowego patriotyzmu. O taką Europę warto się starać. Być może postawa naszych piłkarzy właśnie ją zapowiada” – kwituje na łamach wyborcza.pl.

Przeczytaj też: Max Kolonko atakuje. Na celowniku m.in. Lewandowska, Kaczyński, Cenckiewicz, Gmyz, Kurski

Źródło: gazeta.pl/wolnosc24.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com