Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 19, 2018

Malta przestaje cackać się z przemytnikami ludzi. Zatrzymali statek, aresztowali kapitana


Władze Malty zatrzymały kolejny statek przemytników imigrantów. Nie pozwolono mu opuścić portu. Kapitan poprzedniego zatrzymanego statku został aresztowany.

Zatrzymany w porcie statek należy do niemieckiej grupy przemytniczej Sea-Watch, mianującej się organizacją pozarządową. Zatrzymany statek to Sea-Watch 3. Kapitan Pia Klemp twierdzi, że poinformował, że statek pływa pod holenderską, banderą, podobnie jak zatrzymany wcześniej Lifeline.

Przestępcza organizacja opublikował oświadczenie, że zatrzymanie statku „jest aktem politycznym mającym uniemożliwić ratowanie ludzi”.

Z kolei w poniedziałek przed maltańskim sądem zeznawał kapitan statku Lifeline, który na wyspie oskarżony jest o brak prawidłowych dokumentów rejestracyjnych statku.

Statki przemytników zaczęły przypływać na Maltę po tym, jak Włosi przestali wpuszczać je do swych portów. Maltańczycy przyjmują takie statki z imigrantami, jednak później nie pozwalają im wypływać, aby nie kontynuowali przemytniczego procederu.

źródło: nczas.com

Artykuł Malta przestaje cackać się z przemytnikami ludzi. Zatrzymali statek, aresztowali kapitana pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl