Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Masz Samsunga? Szybko go skonfiguruj. Smartfon może sam z siebie wysyłać twoje zdjęcia losowej osobie z kontaktów


Jak informuje portal niebezpiecznik.pl wykryto poważny błąd w smartfonach Samsunga. Telefon “po cichu” wysyła prywatne zdjęcia losowym znajomym.

Telefon sam z siebie, w tle — czyli niezauważalnie — wysyła zdjęcia na numery losowo wybranych osób z książki kontaktowej. Czyli zdjęcia, niekoniecznie te delikatnie mówiąc niekorzystne, może zobaczyć ktoś z rodziny, albo szef, albo hydraulik, do którego masz zapisany numer telefonu.

Jak pisze niebezpiecznik.pl za ten problem odpowiada aplikacja Samsung Messages, która jest zainstalowana na każdym telefonie Samsunga. Jej najnowsza wersja “głupieje” i rozsyła kontaktom zdjęcia z pamięci telefonu.

I robi to bez podania żadnej informacji dla użytkownika. Właściciele Samsungów zazwyczaj dowiadują się o tym od zaskoczonych otrzymaną niespodziewanie fotką znajomych. Samsung “kradnie” zdjęcia i wysyła je pod losowe numery z książki kontaktowej “po cichu” — bez wiedzy ofiary.

Z pozycji telefonu nie da się sprawdzić, czy któreś ze zdjęć nie zostało komuś przesłane.

Można temu zaradzić. Wystarczy ograniczyć dostęp do zdjęć aplikacji Samsung Messages:

Settings -> Apps -> Samsung Messages -> Permissions -> Storage

Jedyną metodą aby sprawdzić, czy telefon nie wysłał komuś twoich zdjęć, jest sprawdzenie bilingów i upewnienie się, ze nie ma tam żadnych niespodziewanych wychodzących wiadomości MMS.

Źródło: niebezpiecznik.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com