Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 21, 2018

Matteo Salvini: Dosyć robienia z Włoch jednego wielkiego obozu dla imigrantów


Matteo Salvini kolejny raz w ostrych słowach wypowiada się na temat imigrantów. „Ratowanie życia jest obowiązkiem, ale Włochy nie są wielkim obozem dla imigrantów”.

Polityk publikując na Facebooku wpis powtórzył swoje stanowisko. Według niego Włochy nie mogą zajmować się imigrantami, którymi inne kraje odmawiają azylu. Salvini podkreślił swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic.

„Włochy przestaną pochylać głowę i być posłuszne. Tym razem są osoby, które na politykę promigracyjną mówią Nie” – podkreśla wicepremier. „Ratowanie życia jest obowiązkiem, ale Włochy nie są wielkim obozem dla imigrantów” – wyjaśnił.

Polityk zwrócił uwagę na dwa kraje Niemcy i Francję, które narzucają Europie przyjmowanie imigrantów. Jak stwierdził – chce to zmienić. Nowy włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini już na początku czerwca powiedział, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni „reguły Unii Europejskiej”.

Salvini powtórzył stanowisko wyrażone już 10 czerwca, kiedy oświadczył, że nie będzie pozwolenia na przyjęcie statku Aquarius, który żeglując po Morzu Śródziemnym z 629 imigrantami na pokładzie chciał przypłynąć do włoskiego portu.

źródło: medianarodowe.com

Artykuł Matteo Salvini: Dosyć robienia z Włoch jednego wielkiego obozu dla imigrantów pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl